Kadir Şeker’in avukatı: Kadir’i savunacağız

Kadir Şeker’in avukatı: Kadir’i savunacağız

Konya’da Ayşe Dırla’yı darp eden Özgür Duran’ a engel olmak isterken öldürmek zorunda kalan Kadir Şeker’e 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Konya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılaması yapılan Kadir Şeker, duruşmaya SEGBİS ile katıldı. Üzgün olduğunu söyleyen Şeker’e 12 yıl hapis cezası verildi. Karar sonrası Kadir Şeker’in avukatı Mustafa Aladağ Halk TV’de yayınlanan Fatma Nur Ak ile Gündem Özel programına konuk oldu. Aladağ,  “Sonuna kadar Kadir’i savunmaya devam edeceğiz.”

"Kadir’i savunacağız"

Kararın beklenmedik bir anda geldiğini söyleyen Aladağ, “Mahkemenin 12 yıl 6 ay hapis cezası vermesine bizler muhakkak gerekçeli kararın kendimize tebliğinden sonra istinaf dilekçemizi hazırlayarak itirazlarımızı sunacağız. Konya Bölge Adliye Mahkemesi’ne giderek kasten adam öldürme eylemi olmadığı yönüne dikkat çekeceğiz. Biz ısrarla, bıçağın maktule Kadir Şeker ile yaşadıkları arbede sırasında yere düştükleri esnada vücuduna isabet etmesi ihtimaline dayanarak Türk Ceza Kanunu’nda “Meşru Müdafaanın Aşılması” hükmü üzerinde duracağız. Bu hüküm, sanığın korku ve panik endişe altında eylem işlemesi halinde ceza verilmeyeceğine dair bir hüküm. Biz, Kadir’in boğazının sıkılması korkusuyla bıçak çıkartması meşru müdafaadır diyoruz ve sonuna kadar Kadir’i savunmaya devam edeceğiz.” dedi.