Kabinede aşı konuşulmadı mı?

Kabinede aşı konuşulmadı mı?

Kabine toplantısı 3,5 saat sürdü. Erdoğan 36 dakika konuştu. En önemli gündem maddesi koronavirüs salgınıydı dedi. Aşıdan sadece 4 dakika bahsedildi. Peki kabinede ne konuşuldu?

Halk TV Haber Merkezi

Kabine toplantısı yaklaşık 3,5 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3,5 saatlik toplantının ardından kameralar karşısına geçti ve ‘ulusa seslendi’. Erdoğan’ın ‘ulusa seslenişi’ 36 dakika sürdü. Konuşmasına başlarken, kabinenin en önemli gündem maddesinin koronavirüs salgını olduğunu söyledi Erdoğan. Ne var ki; kısıtlamalarla ilgili birkaç cümle sarf etti ve aşı hakkında sadece 4 dakika konuştu. Geri kalan yarım saatte ise ülkenin karşı karşıya olduğunu ileri sürdüğü iç ve dış düşmanlardan bahsetti.

Neden Sağlık Bakanı'na sordu?

Dikkat çeken bir başka olay ise; aşılamanın yapılacağı tarihi söylerken yaşandı. Aşılar 31 Aralık’ta yurda geldi. İki hafta deneme süresi olacağı ve sonra aşılamanın başlayacağı söylendi. Erdoğan, aşılamanın yapılacağı tarihi söylerken bir süre duraksadı ve dönüp Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu. Koca’dan aldığı yanıt üzerine “Perşembe veya cuma günü inşallah öncelik sırasına göre aşılama başlayacak” dedi. Bunun üzerine akıllara şu soru geldi; 3,5 saatlik kabine toplantısında ne konuşulmuş olabilir ki en önemli gündem maddesi denilen koronavirüs salgınına 36 dakikanın sadece dört dakikası ayrılsın ve Erdoğan aşılama tarihini bilemeyip Sağlık Bakanı’na sorsun?

Özel Haber