İzmir’de çadırkentte korona şüphesi: Test yapılmadı

Depremin vurduğu Bayraklı’da bulunan bir çadırkent, koronavirüs şüphesi nedeniyle boşaltıldı. Testi pozitif çıkan bir Kızılay gönüllüsü de karantinaya alındı. Ancak çadırda kalan bir yurttaş kendilerine test yapılmadığını öne sürdü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Kasım 2020 16:50

Deniz GEZ - Halk TV

İzmir’de yaşanan deprem sonrası bu kez koronavirüs korkusu başladı. Bayraklı’da bulunan bir çadırkentte bir kişinin koronavirüs kaptığı iddia edildi. Çadırkentte kalan bir depremzede, bir süre kimsenin gelmemesi üzerine kendi önlemlerini aldıklarını söyledi. Daha sonra gelen ekibin ise sadece üç kişiye test yaptığı öne sürüldü.

"Filyasyon ekibi gelmedi" iddiası

İzmir’de yaşanan 6.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan Barış Sitesi sakinlerinden Ahmet Serkan Ulaş, Halk TV’ye yaptığı açıklamada, “Barış Sitesi’nde oturuyordum. Bizim blok yan yattı. Sitenin yanında bulunan bir çadır kente yerleştirdiler bizi. Çadırda kalan bir teyze damadının koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve damadıyla kalan çocuğunun çadıra geldiğini söyledi. Sağlık ekiplerine ulaşmaya çalıştık ama kimse gelmedi. Kendi imkanlarımızla karantina bölgesi ilan ettik. Giriş çıkışları engellemeye çalıştık. 45-50 dakika sonra bir ekip geldi. Kızılay gönüllülerine ve çadırlarda kalan 3 kişiye test yapıldı. Bize filyasyon ekibinin geleceğini söylediler ama gelmedi. Test yapılan bir Kızılay gönüllüsünün de test pozitif çıktı. Sonrasında testi pozitif çıkan kişi yurtta karantinaya alındı.” dedi.

"Çok sayıda kişi kaçarak çıktı"

Kaldığı çadırların bugün tahliye edildiğini söyleyen Ulaş, dün akşam saatlerinde çadırkentten çok sayıda kişinin kaçarak çıktığını, kaçanların içinde de pozitif vakaların olabileceğini söyledi.