İzmir'de arama-kurtarma çalışmaları sona erdi

İzmir'de meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde 17 bina çökmüştü. Son olarak Rıza Bey Apartmanı'nda devam eden arama-kurtarma çalışmaları AFAD'ın açıklamasına göre saat 10:20 itibariyle sona erdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Kasım 2020 20:20
İzmir'de arama-kurtarma çalışmaları sona erdi

İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem ile yıkılan 17 binada ilk andan itibaren arama-kurtarma çalışmaları yapılmış ve birçok yurttaş sağ olarak kurtarılmıştı. 114 can kaybının ve bin 35 yaralının olduğu depremde 17 binanın yıkılmasının yanında, 100'ün üzerinde hasarlı bina oluştu.

Bölgede bulunan Halk TV muhabiri Erdinç Yılmaz'ın aktardığına göre, son olarak Rıza Bey Apartmanı'nda devam eden arama-kurtarma çalışmaları da son buldu. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken bir yandan enkaz kaldırma çalışmaları da devam ettiği için;  enkaz kaldırma çalışmaları da sona ermek üzere. Rıza Bey Apartmanı'ndan en son canlı olarak çıkan kişi ise Ayda bebek oldu. 

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da 6.9 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir'de arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını tamamladığını söyledi.

Güllüoğlu şunları yazdı:

"Arama Kurtarma ekipleri çalışmalarını tamamladı. Emeği geçen, ucundan tutan her bir çalışana, gönüllüye teşekkür ederiz. En kalbi şükranlarımızla. Diğer konularda ise yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz."