İmamoğlu toplantıyı Koca'nın paylaşımından öğrendi

İmamoğlu toplantıyı Koca'nın paylaşımından öğrendi

İstanbul'da yapılan toplantıya İmamoğlu çağırılmadı. İBB yetkilileri, İmamoğlu'nun toplantıyı Koca'nın paylaşımından gördüğünü söyledi.

İstanbul'da Koronavirüs salgınının seyrine ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini ve alınacak tedbirlerin kararlaştırıldığını duyuran Koca, İstanbul'da ciddi bir vaka artışı olduğunu duyurdu.

Koca Twitter üzerinden şu paylaşımı yaptı:

"İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcılarımız, İl Sağlık Müdürümüz, saha koordinatörlerimiz ve başhekimlerimizle birlikte, salgının İstanbul'daki seyrini masaya yatırdık. Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık. Türkiye genelinin %40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı. Temaslı taramasını, test sayısını artırdık. Salgınla mücadelede, şu an, sizlerin uyacağı tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Maskenin önemi arttı. Ve en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz."

İmamoğlu Koca'dan öğrendi

Halk TV'ye konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yetkileri,  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun toplantıdan haberinin olmadığını, ve haberi Koca'nın sosyal medya paylaşımından öğrendiğini söyledi.

Konuyla ilgili CHP'den de tepki geldi.

CHP'nin paylaşımı şöyle: "İstanbul’da vaka sayısının Türkiye genelinin %40’ına ulaştığı resmen açıklanırken, alınacak tedbirle ilgili yapılan toplantıya İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun çağırılmaması skandaldır. Ülkeyi yönetemedikleri gibi herhangi bir krizi de yönetemediklerinin ispatıdır."