İmamoğlu: İsteyen toplantıyı terk edebilir

UKOME (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) Toplantısı'nda TCDD İstanbul 1. Bölge Müdürü Acar, toplantının canlı yayınlanmaması için önerge verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İsteyen toplantıyı terk edebilir" yanıtını verdi.

Gündeminde yeni taksi sisteminin de yer aldığı UKOME (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) Toplantısı, İstanbul Kongre Merkezi'nde başladı. İBB tarafından sunulan 6 bin yeni taksi projesi ilk kez 25 Haziran'da, ikinci kez de eylül ayında UKOME gündemine gelen yeni taksi sistemi oylamadan geçemediği için reddedilmişti. Yeni taksi projesi bu kez 3. kez oylamaya sunulacak. 

TCDD İstanbul 1. Bölge Müdürü Necmettin Acar, UKOME toplantısının canlı yayınlanmaması için önerge verdi. Acar, "Sesli ve görüntülü kayıt alınmaya devam edilmesi halinde her türlü yasal haklarımı saklı tuttuğumu beyan eder, gereğini talep ederim" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bu şahsi talebinizdir. Bizim UKOME toplantımızı kapsamamaktadır. İBB’nin tanzim ettiği bu ve benzeri toplantıların tümü, katılımcıların kim olduğuna bakmaksızın, ihaleleler de dahil olmak üzere şeffaf bir biçimde yayınlanmaktadır. Burada kurumsal olarak bulunmaktan, bu şeffaf ortamdan rahatsız olan varsa bunu kurumları bize yazsın değerlendirelim. Kişisel olarak ‘ben bulunmaktan rahatsızım’ diyen varsa da toplantıyı terk edebilir. Bu UKOME'nin herhangi bir gündemini ilgilendirmediği için de bu oylama önerinizi reddediyorum" yanıtını verdi.

Acar bunun üzerine İmamoğlu'na "O zaman başkanım diğer EKOME'den önce  yazılarımızı yazalım kurumlar olarak size" ifadelerini kullandı. İmamoğlu da "Olur yazsanız da cevabım belli ama yazsınlar değerlendirelim" ifadeleriyle Acar'a karşılık verdi.

Gündem