Hastane personeli koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Hastane personeli koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Tokat Devlet Hastanesinde temizlik görevlisi olarak çalışan Hasan Demir koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Tokat Devlet Hastanesi'nde temizlik personeli olarak çalışan Hasan Demir'in 4 gün önce yaptırdığı koronavirüs test sonucunun pozitif çıkması ile birlikte kronik tansiyon, şeker ve kalp rahatsızlığı olduğu için hastanede tedavi altına alındı. Durumu ağırlaşan Demir, entübe edildi ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 

Demir'in cenazesi defnedileceği Ağbayır Mezarlığı'na getirildi. Burada Demir'in tabutu ambulansın içerisinden indirilmeden akrabaları ve iş arkadaşlarının katılımı ile koronavirüs tedbirleri çerçevesinde toprağa verildi. 

Tokat Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Demir, Hasan Demir'in vefatına ilişkin şöyle dedi: "Halen hastanemizde tedavileri devam eden personellerimiz mevcut. Bu musibet dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok da sağlık çalışanlarını etkiledi. Üzgünüz, hepimizin başı sağ olsun. Lütfen bunlar bize ders olsun, verilen maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edelim. Hasan Demir, yaklaşık 4 gündür tedavi görüyordu. Hızlı ilerleyen bir süreç oldu. Ek hastalıkları da mevcuttu, tansiyon, şeker, kalp krizi geçirmişti önceden. Personelimizi biz Covid dışı birimde çalıştırıyorduk. Ama yapacak bir şey yok, tüm toplum gibi o da yakalandı. Maalesef kurtaramadık" 

Gündem