Zorla alıkonulan kadına tehdit: Sonun Şule Çet gibi Ayşe Karaman gibi olacak

Zorla alıkonulan kadına tehdit: Sonun Şule Çet gibi Ayşe Karaman gibi olacak
Üst düzey bir bürokratın oğlu olan A.K tarafından sistematik şiddete maruz kalan ve defalarca ölümle tehdit edildiğini söyleyen Hacettepe Üniversitesi öğrencisi F.A., A.K.’nın tutuklanmasını istiyor.

Haber: Nazlıcan Ermiş

Yaşadıklarını halktv.com.tr'ye anlatan Hacettepe Üniversitesi öğrencisi F.A. 24 Ocak 2019 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde bulunan kütüphanede A.K tarafından darp edildi.

F.A., Ankara'da üst düzey bir bürokratın oğlu olduğunu söylediği A.K tarafından kütüphanede darp edildikten sonra telefonuna el koyduğunu ve okul güvenliğinin bu duruma sessiz kaldığını belirtti.  A.K'nın polisler ile olan sıkı ilişkisine tanık olduğunu söyleyen F.A., "Kimi kime şikayet edeceğim" diyerek polislere gidemediğini söyledi. 

"Ben o evde dayak yedim"

1.5 ay boyunca A.K'nın ailesinin evinde zorla tutulan F.A., "Ben o evde dayak yedim, o evde ağladım kimse bir şey yapmadı." dedi. Evden ayrılmak istediğinde ise engellediğini ifade eden F.A., A.K'nın eski büyükelçi olan halasını ziyarete gittikleri bir gün başka türlü kurtulamayacağını düşünerek darp izlerini A.K'nın halasına gösterdi.

F.A., "Halasına gitmeden orada nasıl konuşmam gerektiğini konusunda beni zorlamıştı. Ama başka türlü kurtuluşumun olmadığını düşünerek kolumdaki morlukları gösterdim." dedi. Halasına darp izlerini gösterdikten sonra Hatay’a geri dönebildiğini anlatan F.A. şöyle devam etti:

“Hatay'a gittiğimde tehditlerine devam etti. Beni nasıl öldüreceğini anlatıyordu. Bunları WhatsApp üzerinden arayarak anlatıyordu. Çünkü telefonu devlet tarafından dinleniyordu. İlk darp edildiğim gün telefonuma el koymuştu ve telefonuma erişim sağlamıştı. O şekilde başkaları ile konuşmalarıma erişiyordu ve bana anında yolluyordu, oradan biliyorum.

Bunu nasıl yaptığını sorduğum zaman ise, "Benim halam ne iş yapıyor" dedi. 'O mu yaptı yani?' diye sorduğumda ise 'Ben nasıl yapayım zaten bunu.' dedi.

“WhatsApp aramaları ile beni tehdit etmesinin ardından onu normal şekilde arayıp, 'Hani korkmuyorsun, sana bir şey olmaz, burdan anlat' dediğimde ise, “Sen iyi misin? Seni hiç iyi görmüyorum psikolog ve psikiyatra devam mı etsen?  Ben neden seni öldüreyim ben sana aşığım. Kafanda niye böyle şeyler kuruyorsun bak yanına gelebilirim iyi hissetmiyorsan’’ diyerek tekrar Whatsapp aramasından arayarak “Ne yapmaya çalışıyorsun sen bana mı tuzak kuruyorsun bir şey mi olacak sanıyorsun” demeye devam ediyordu." 

"Ailem ile tehdit ediliyordum"

Hatay'a döndüğü zaman bile darp raporu almaya korktuğunu belirten Fatma A., "Beni ailem ile ailemi öldürmek ile tehdit ediyordu." ifadesini kullandı.

"Pompalı tüfek ve 50 tane mermi aldı"

F.A., A.K'nın kendisini görüntülü aradığını ve bir barakaya gidip oradan pompalı tüfek ile 50 tane mermi aldığını söyledi.

F.A. olayı şöyle anlattı: 

"Beni görüntülü arayıp bir barakaya girdi. Buradan arkadaşından pompalı tüfek ile 50 tane mermi aldı ve telefondan beni gösterdi. 

Pompalı tüfeği veren arkadaşı ise 'Hakediyorsa hallet işini kanka' dedi. Hatay'a geleceğini söyledi. Bunların ekran videosunu aldım.

Bunun üzerine babasını aradım. Üst düzey bürokrat olan babası iyi konuşmam gerektiğini, A.K'nın şu an çok sinirli olduğunu söyledi. Babasının bir şey yapmayacağını anlayınca durumu aileme anlatarak Jandarma'ya başvurdum.

14 Mayıs gecesi kapıma kadar geldi. Jandarma tarafından verilen irtibat numarasını aradım ve A.K gözaltına alındı.

"Pandemi olmasaydı tutuklanırdı"

Karakoldaki memurların "Pandemi dönemi olmasaydı tutuklanırdı." dediğini ifade eden Fatma A., A.K'nın silahına bile el koyulmadığını söyledi. F.A., A.K'ya pompalı tüfek ve mermi veren arkadaşından da şikayetçi oldu ancak kişinin yalnızca ismine ulaşılabildi.

F.A., A.K'nın 'tehdit ve basit yaralamadan' 2 yıl istemi ile soruşturmanın devam ettiğini belirtti. 1 hafta öncesine kadar hala rahatsız edildiğini söyleyen F.A., A.K'nın ceza almasını istiyor. A.K ile aynı sınıfta okuyan F.A. rektörlüğe dilekçe ile durumu anlattığını Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü'nden henüz dönüş olmadığını söyledi.

"Sonun Şule Çet, Ayşe Karaman gibi olacak"

F.A., iki erkek tarafından katledilen Şule Çet'in davasına dayanışma için katıldığını öğrenen A.K.’nın "Senin de sonun Şule Çet gibi Ayşe Karaman gibi olacak" dediğini söyledi.

"F.A'nın yanındayız"

F.A'ya hukuki destek sağlayan avukat Hatice Can, "F.A'nın yanındayız." diyerek şöyle konuştu:

"Her türlü şiddet, her türlü tehdide karşı yargı yoluna başvuracağız. Yargılama süreci başladığında ise her türlü hukuki desteği sağlayacağız. Umarız ki şiddet son bulsun."

Etiketler :