Dolandırıcıya gönderdiği son mesaj bu oldu!

Dolandırıcıya gönderdiği son mesaj bu oldu!
Aydın Didim’de 2 aylığına bir villa kiralayan Atik D., dolandırıcıların tuzağına düştü. Villa için 60 bin liralık ödemeyi gönderen Atik D., temasta olduğu kişinin cep telefonu kapalı olunca bu kişiye mesaj attı. D. son mesajında, “İnşallah korktuğum başıma gelmez” dedi. D. bir daha bu kişiye ulaşamadı. Ortada kalan D., akrabalarına mahcup olmamak için 90 bin lira ödeyerek ikinci bir villa kiraladı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan başvuruya göre Atik D., eşi ve yurtdışından gelecek yakınları ile birlikte tatil yapma planı yaptı. Atik D., bir yakını aracılığı ile Ersin S. ile tanıştı. İkili arasında yürütülen görüşme sonrası taraflar Aydın Didim’deki bir villa için anlaştı.

Villanın fotoğraflarını gönderdi

Ersin S., Atik D.’ye villanın birçok fotoğrafını gönderdi. Villayı beğenen Atik D., Ersin S.’nin gönderdiği hesaba 60 bin lira gönderdi. Anılan hesap Muttalip E.’ye aitti. Atik D. ile imam nikahlı eşi S. A. tatil için hazırlıklarını yapmaya başladı. Benzer şekilde Atik D.’nin kız kardeşi ve 2 yeğeni de yurtdışından gelme hazırlı yaptı. Bu kişilere uçak biletleri ayarlandı.

villaf.jpgAtik D. bu villayı kiraladığı zannetti

'İnşallah korktuğum başıma gelmez!'

Atik D. ve S. A. 15 Temmuz’da yola çıktı. D., bu esnada Ersin S.’ye ulaşmaya çalıştı. Atik D., bu kişiye ulaşamayınca WhatsApp’tan art arda bir kaç mesaj attı. Mesajların birinde “Hayırdır yaramaz bir durum mu var” diyen Atik D. devamında “İnşallah korktuğum başıma gelmez. Bu telefon niye kapalı” diyor.

İkinci bir villaya 90 bin TL ödedi

O sabah Didim’e varan Atik D., bir daha Ersin S.’ye ulaşamadı. Yurtdışından gelmek üzere olan yakınlarına mahcup olmak istemeyen Atik D., yeni bir villa arayışına girdi. İkinci bir villa için 90 bin TL ödeyen Atik D., savcılık başvurusunda, şüpheliler Ersin S. ile Muttalip E.'nin kendisini dolandırdığını öne sürerek zararının karşılanmasını istedi. Atik D. yeni bir villa kiralayana kadar ise bir otelde kaldı. Buraya da 10 bin TL ödedi.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :