Devlet memurundan yurttaşlara: Aç gözlüler! Siz ölün

Kırşehir Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı ayçiçek yağına zam geleceği haberinin ardından marketlere akın eden vatandaşlara ilişkin sosyal medyadan “aç gözlüler siz ölün” diye yazdı. Telefonla ulaştığımız Dalgalı söz konusu paylaşımdan bilgisi olmadığını öne sürdü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Mart 2022 22:36
Devlet memurundan yurttaşlara: Aç gözlüler! Siz ölün

Ayçiçek Yağına zam geleceği haberinin ardından marketlere akın eden vatandaşlar izdiham oluşturdu. Bazı marketlerde 5 litrelik ayçiçek yağları tamamen tükenirken bazı marketlerde ise sayım yapılacağı gerekçesiyle 5 litrelik yağlar satış reyonlarından kaldırıldı. Kimi marketler ise alınacak yağ kutusuna sınır koydu.

Tepki topladı

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Kırşehir Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı kişisel sosyal medya hesabından tepki toplayan bir paylaşım yaptı. paylaşımda, ''Ülkede aylarca yetecek yağ stoku bulunduğu halde, ayçiçeği tedarikinde sıkıntı olabileceği ihtimalinden korkup marketlere saldıran aç gözlüler! Siz ölün emi” diye yazdı. Gelen tepkiler üzerine Dalgalı paylaşımı sildi.

2.jpg

‘Paylaşımdan haberim yok’

Konuya ilişkin halktv.com.tr’nin ulaştığı Dalgalı, “Söz konusu paylaşımdan haberim yok. Sizden duyuyorum. Bir bakayım paylaşıma” dedi. “Hesabınızdan yapıldı paylaşım gördük” dememiz üzerine ise Dalgalı, “Olabilir. Ancak ben yapmadım. Bugün çok yoğundum. Hayvanlarım var hastalar onlarla ilgileniyorum. Bugün halimi görseniz böyle bir paylaşım yapacak vaktim olmadı” ifadelerini kullandı.

aycicek.jpg