Halit Ergenç tepki çeken Ozan Güven açıklaması için özür diledi

Halit Ergenç tepki çeken Ozan Güven açıklaması için özür diledi

Halit Ergenç'in Deniz Bulutsuz'u darp ettiği gerekçesiyle mahkemelik olan Ozan Güven için kullandığı ifadeler büyük tepki çekmişti. Ergenç, özür diledi.

Halit Ergenç, Babil dizisindeki rol arkadaşı Ozan Güven için, Deniz Bulutsuz'u darp ettiği iddiasıyla yargılandığı mahkemeden alnının akıyla çıkacağını, "bu olaydan alnının akıyla çıkacak" ifadesi ile belirtmişti.

Ergenç, “Ozan’ın takdiridir. Ben Ozan’ı çok severim, uzun zamandır da tanırım. Sevgimiz baki. Böyle bir olay geldi başına. Ben buradan alnının akıyla çıkacağını düşünüyorum. Mutlaka adalet yerini bulacaktır. Öyle bir karaktere sahip olduğuna hiç şahit olmadım. Mutlaka orada bir şey olmuştur. Adalet çözecektir olayı. Herkesin hakkında hayırlısı” ifadesini kullanmıştı.

Bu ifadelerin tepki çekmesinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden özür dileyen Halit Ergenç, şöyle yazdı:

“Yargı süreci devam eden ve beni çok üzen bir konuyla ilgili sadece bir temenni niyetiyle yaptığım açıklama, kendimi doğru ifade edemememden dolayı maksadını çok aştı. Bundan dolayı çok üzgünüm. Şiddetin hiçbir türünün yanında olmam mümkün değil. Bilhassa son derece hassas olduğum kadına şiddet konusunda mağdur olmuş ve bu konuda mücadele eden herkesi hayal kırıklığına uğrattığımı anlıyorum, hak veriyorum özür diliyorum” 

Gündem