Hakan'dan Bilim Kurulu'na 'durun' çağrısı: Herkes kendini kurtaracak, olan size olacak

Hakan'dan Bilim Kurulu'na 'durun' çağrısı: Herkes kendini kurtaracak, olan size olacak

Ahmet Hakan, Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerine artık biraz durma zamanının geldiğini belirtti.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Koronavirüs Bilim Kurulu'na, biraz durmaları gerektiğini belirtti ve nedenini şöyle açıkladı:

"Çünkü millet... Bazı ortamlardaki olağanüstü mesafesizlikleri gördükçe... Sizin ağzınızdan 'maske-mesafe' tekerlemesini duymak bile istemiyor." 

Hakan yazısında, "Sayın Bilim Kurulu üyeleri... Şu pandemi denilen belalı sürecin en başından beri çok büyük hizmetler verdiniz. Önemli uyarılarda bulundunuz. Önemli kararlar aldınız. Çok önemli işler yaptınız.Ama artık biraz durma zamanı Sayın Bilim Kurulu üyeleri. Durun! Çünkü millet... Bazı ortamlardaki olağanüstü mesafesizlikleri gördükçe... Sizin ağzınızdan 'maske-mesafe' tekerlemesini duymak bile istemiyor. Durun! Çünkü millet... Otel lokantalarındaki keyfi gördükçe... 'Kısıtlamalar hemen kalkamaz' tarzı açıklamalarınızı muazzam bir öfkeyle karşılıyor." dedi.

Şu ifadeler ile devam etti: 

"Durun! Çünkü millet... Kayak otellerindeki durumu gördükçe... Mutasyon adlı öcüyle ilgili tüm söylediklerinizi masal dinler gibi dinliyor. Durun! Çünkü millet... Psikolojik olarak bunalıma girdikçe... Bütün öfkesini ve bütün stresini “Mekânlar hemen açılamaz” diyen sizden çıkarmaya çalışıyor.

Kısacası... Eğer durmazsanız. Herkes kendini kurtaracak, olan size olacak."

Gündem