Yunan adalarına kapıda vize başlıyor: Hangi evraklar gerekiyor? Kapıda vize ile hangi adalara gidilebilecek?

Yunan adalarına kapıda vize başlıyor: Hangi evraklar gerekiyor? Kapıda vize ile hangi adalara gidilebilecek?
Yunan adaları için kapıda vize uygulaması bu ay başlıyor. Kapıda vize için işlemler nasıl gerçekleştirilecek? Kapıda vze uygulaması için hangi evraklar gerekiyor? İşte tüm detaylar...

Yunanistan Başbakanı Kriakos Miçotakis, Türklere Yunan adalarına seyahat için vize kolaylığının Mart ayında başlayacağını duyurmuştu. 10 Yunan adasına 1 yıl içerisinde 7 günlük vize alınarak gidilebilecek.

Haber Global Muhabiri Aşkın Şeker'e konuşan turizmci Ali Onaran, "Artık Martla beraber kapıda vizeye ciddi bir talep artışı var. Benim düşüncem Türkiye'den Yunan adalarına giden sayı bu sene 700-800 binleri bulabilir. Bu bir arz talep dengesi, fiyatlar dengesi. Yunan adalarındaki fiyatların daha uygun olması oraya talebi artırıyor. Bodrum'a tatil talebi belki o tarafa kayacaktır ama bizim kıyılarımız da harika, tahminim güzel bir yaz geçireceğiz" dedi.

"KOLAY ŞEKİLDE VİZEYE ULAŞABİLECEKSİNİZ"

Onaran, "Buradaki en büyük kolaylık. Sadece, 24 saat gibi kısa süre öncesinden buna ulaşabilmeniz. Kolay şekilde, birçok evrak gerekmeyecek. Sadece pasaport fotokopisi ile çalışmayla ilgili 1-2 evrakla bazen vizeye ulaşabileceksiniz. Sadece 7 gün ve o ada için geçerli olacak. O adadan başka yerlere geçiş olmayacak. Sakız Adası'na gidecekseniz, sadece orası için alınacak bir vize olacak bu" ifadelerini kullandı.

İŞTE KAPIDA VİZE İLE YUNANİSTAN'DA ZİYARET EDİLEBİLECEK 10 ADA:

Sakız Adası

Midilli Adası

Rodos Adası

Samos Adası

Kos Adası

Meis Adası

Patmos Adası

Leros Adası

Kalimnos Adası

Simi Adası