Yükselen kiralar ev sahibiyle kiracıyı birbirine düşürdü

Yükselen kiralar ev sahibiyle kiracıyı birbirine düşürdü
Ekonomik kriz barınma alanında ciddi sorunları beraberinde getirirken yükselen ev kiraları nedeniyle Ankara mahkemelerindeki her üç davadan biri kiracı ile sahibi arasında.

CHP’nin hukukçu milletvekili Murat Emir, Ankara Adliyesi’ndeki kira davalarını inceledi. Ankara Sulh mahkemelerini tek tek dolaştıklarını anlatan Emir, “Günlük görülen 150’ye yakın davanın en az 45’i kiracı ile ev sahibi arasındaki sorunlardan kaynaklı davalar” dedi.

'Dalga geçiyorlar'

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre CHP'li Emir, mahkemelerin artık kira davalarıyla başa çıkamaz hale geldiğini belirterek, kira davalarının gözle görüşür şekilde arttığını kaydetti. Ankara Sulh Hukuk mahkemelerindeki her üç davadan birinin kira davası olduğunu söyleyen Emir, şunları söyledi:

“İktidarın beceriksizliği hayatın her alanında yurttaşımızı mağdur etmeye devam ediyor. Bir yandan Hazine ve Maliye Bakanı, ‘Gözlerimdeki ışıltıyı görüyor musun’ diyerek vatandaşla dalga geçiyor bir yandan da Cumhurbaşkanı, ‘Benim alanım ekonomi’ diyor. Ancak Türkiye ekonomik olarak her geçen gün biraz daha uçuruma sürüklenmeye devam ediyor. Artan ev fiyatları da iktidarın Türkiye’yi getirdiği durumun sonucu ortaya çıkan bir tablo.

Ancak bu bozuk düzeni değiştirmemize çok az kaldı. İktidarımızda yapacağımız ilk işlerden birisi de yabancıya konut satışını sınırlamak ve konut sorununa kalıcı çözümler getirmek olacak.”

Etiketler :