CHP Kazanmıştı, Oylar Tekrar Sayılacak... İmamoğlu Tepkili!

CHP Kazanmıştı, Oylar Tekrar Sayılacak... İmamoğlu Tepkili!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK tarafından AKP'nin kaybettiği ilçelerde yeniden sayım kararı aldığını, CHP'nin az farkla kaybettiği ilçelerde ise başvuruları reddettiğini belirterek "İktidar demokratik süreçleri mertçe yönetmemeye kararlı." ifadelerini kullandı.

31 Mart seçimlerinde büyük bir zafer kazanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), en çarpıcı başarılarını büyükşehirlerde yaşadı.

Halihazırda seçimlere İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı olarak giren Ekrem İmamoğlu, bu seçimde oy oranını ve ilçe sayısını artırarak İBB Meclisi'nde de çoğunluğu ele geçirdi.

Buna karşın sabah saatlerinde Adalet Bakanlığı'nın Van seçimlerine yönelik müdahale kararının ardından bir mesaj da Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

GAZİOSMANPAŞA'DA YENİDEN SAYIM KARARI VERİLDİ

"Görünen o ki, iktidar demokratik süreçleri mertçe yönetmemeye kararlı. Seçimi CHP’nin kazandığı Gaziosmanpaşa ilçemizde baskılarla tüm oyların yeniden sayılmasına karar verildi. Aynı talepte bulunduğumuz Ümraniye ilçemizde ise talebimiz reddedildi. Pendik, Fatih, Arnavutköy ve Bahçelievler ilçeleri için ise taleplerimize henüz karar çıkmadı. İlçeyi kazanan AK Parti olunca tekrar oy sayımına ret, CHP kazanınca tekrar sayalım demek ne demokrasiye ne mertliğe sığar. İl Seçim Kurulu ve YSK’nın tüm bu olan bitene seyirci kalmamasını istiyoruz."