Yeni Şafak'ın hedefindeki Mevlüt Uysal halktv.com.tr'ye konuştu: Hedefleri Erdoğan olabilir

Yeni Şafak'ın hedefindeki Mevlüt Uysal halktv.com.tr'ye konuştu: Hedefleri Erdoğan olabilir
Yeni Şafak gazetesi bugün eski İBB Başkanı AKP’li Mevlüt Uysal hakkında dikkat çekici bir yolsuzluk haberi yaptı. Haberde Uysal’ın yargıyı ve üst düzey isimleri kullanarak ihalelerde usulsüzlük yaptığı öne sürüldü. İddiaların odağındaki Uysal halktv.com.tr’ye konuştu. “Hedef ben değilim” diyen Uysal, kendisi üzerinden Cumhurbaşkanı'na bir hamle yapılıyor olabileceğini söyledi.

Albayrak Grubu'na ait Yeni Şafak gazetesi bugün, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi ve eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Mevlüt Uysal'ı hedef alan bir haber yer aldı. Gazetenin sürmanşetinden girilen ve Ankara kulislerine dayandırılan haberde, Mevlüt Uysal’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı unvanını kullanarak HSK ve Danıştay’da bazı isimleri etki altına aldığı öne sürüldü. Uysal’ın yine birçok bakanlıktaki ve bürokrasideki bağlantıları aracılığıyla hukuksuz ve kanunsuz taleplerde bulunduğu haksız menfaat ve kazanç sağladığı belirtildi.

'Kendileriyle problem yaşamadım'

İktidara yakın bir gazetenin AKP’li Uysal’ı hedef alması AKP içerisindeki savaşı bir kez daha gün yüzüne çıkardı. İddiaların odağındaki Mevlüt Uysal’a halktv.com.tr ulaştı. Mesleğinin avukatlık olduğunu anımsatan Uysal, “Belediye başkanlığından önce 19 sene boyunca avukatlık yaptım. Başkanlıktan sonra avukatlık yapmadım. Hangi işin takipçiliğini yapmışım ben de bilmiyorum. Neden böyle bir haber yaptılar anlayamadım. Ben kendileri ile bir problem yaşamadım. Geçmişte yaşadığımız problemler var mı onu da bilmiyorum. Ben başkanlığım süresince sadece doğru şeyler yapmaya çalıştım” dedi.

'Haberin konusu ben değilim'

Neden şimdiye kadar beklediler?” diyen Uysal, “Bu haberin konusu ben değilim. Başka hedefleri vardır, beni haber yapıyorlardır. Somut bir olay olsa da söyleseler. 'Şu işi takip ediyor' deseler. Öyle bir şey yok. Haberden önce beni hiç aramadılar. Diyorum ya Albayrak grubu ile bir sıkıntım hiç olmadı. Başkasına nasıl davrandıysam onlara da öyle davrandım. Onların lehine ve aleyhine bir şey yapmadım. Lehe bir beklentileri vardıysa neden şimdiye kadar neden beklediler? Dediğim gibi tek tahminim konu ben değilim. Başka bir hedefleri olabilir. Zaten kendilerinden davacı olacağım” diye konuştu.

Sizce hedef kim? Sizin üzerinizden Cumhurbaşkanı’nın mı hedef alındığını düşünüyorsunuz?” sorumuza Uysal, “Olabilir” yanıtını verdi.

ekran-resmi-2022-07-18-14-25-17.png