Yeni Bakan Derya Yanık, Bahçeli'ye 'çapsız' demiş

Yeni Bakan Derya Yanık, Bahçeli'ye 'çapsız' demiş

Gece saatlerinde yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararıyla Derya Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı oldu. Yanık'ın geçmiş dönemde yaptığı paylaşımlarda MHP lideri Bahçeli'ye 'çapsız' dediği görüldü.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Zehra Zümrüt Selçuk görevden alındı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, iki ayrı bakanlığa dönüştürüldü. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Derya Yanık atandı.

AKP MKYK üyesi olan yeni Bakan Yanık, 2015 yılında MHP lideri Devlet Bahçeli ile ilgili yazdığı bir Twitter paylaşımında Bahçeli'ye "çapsız" demesi dikkat çekti.

Yanık, 10 Ekim 2015 Gar katliamından sonra ise Bahçeli'yi etiketleyerek şunları yazmıştı:

"Size de yazıklar olsun! Ruhunuz tümüyle iğdiş edilmiş artık anladık! Gerçekten yazıklar olsun!  TR'nin yönetilemez hale gelmesini iştahla bekliyorsunuz anladık! Şu halde milliyetçilikten falan bahsetmeyin artık!

Hedef kitlenizi çözdünüz, oy çoğaltmaya dönük hamleler bunlar anladık! Ama o kitle sizin sonunuz olacak, göremiyorsunuz! Biz Mizânı bekleriz; siz orada yüzünüz kara çıkacaksınız huzura!"

Ayrıca Derya Yanık'ın, 2013 yılında FETÖ'ye dair de paylaşımlarda bulunduğu ortaya çıktı. 

ekran-resmi-2021-04-21-10-03-09.png

17-25 Aralık'ta üst düzey siyasi görevlilerin de aralarında bulunduğu kişilere yönelik yapılan yolsuzluk operasyonuna dair de fikir belirten Derya Yanık, ''Bizden yolsuzlukları savunmamızı bekleyenler çok beklerler! Kimin ne hesabı varsa versin'' dedi. ekran-resmi-2021-04-21-10-02-50.png