Yavaş'tan Özhaseki'ye: Mansur Bey demek zorunda kalacaksın! 

Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, rakibi Mehmet Özhaseki'ye seslenerek, "1 Nisan'dan sonra Mansur Bey demek zorunda kalacaksın" dedi. 

Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Çamlıdere'deki seçim çalışmasında önemli açıklamalarda bulundu. Mansur Yavaş burada yaptığı konuşmada, "Seçimlere çok az bir süre kala Ankaralılar kararını verdi" dedi. 

Rakibi Mehmet Özhaseki'nin anket yayınlamadığına dikkat çeken Yavaş, "Bizi hep anketlere boğardı. İlk kez anket yayınlamadılar. 10-15 puan fark var. Maalesef düzgün siyaset yapmayı bıraktılar, çamur siyaseti yapıyorlar. Siz hiç düzgün adamla iş yapmaz mısınız? Ömer Çelik konuşmasından sonra Tarsus'tan bir dilekçe geldi. 57 sene önce çocuk istismarından hapis cezası almış. 'Mansur Yavaş seçime girmesin' diye dilekçe vermiş. Bunlar kimlerle iş tutarlar ben bilemedim. Nerede suçlu var, onlarla iş tutarlar. " dedi. 

Yavaş iftiralara ilişkin, "Siz eğer mahkumiyeti kesinleşmiş, yargılanan birini kurtuluş ümidi oalrak yanınıza alırsanız, bana attığı iftiranın arkasına saklanırsanız herkes bunu yapmaya başlar, sizler örnek olmalısınız. Allah'ın bir hesabı var. Benim çoluğum çocuğum var. Sİzlerin desteği ile seçilecek birinin hakkında daha bir tane iddianame olmadan, meydan meydan iftira atarsanız, ilk başta ben kul hakkımı helal etmiyorum. Eğer zerre kadar inancınız varsa o kul hakkının hesabını nasıl vereceğinizi düşünmekten gece gündüz gözünüze uyku girmemesi lazım." diye konuştu. 


"1 Nisan'dan sonra Mansur Bey demek zorunda kalacaksınız" 
 

Yavaş, "Rakibim ekranlara çıkıp, 'Mansur efendi, Mansur efendi' diyor. Bu kibir onları yok edecek. Önce Mansur Bey demeyi öğren. Göreceksiniz, 1 Nisan'dan sonra Mansur Bey demek zorunda kalacaksınız" ifadelerini kullandı.

 

İlgili Haberler