Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a çok sert yanıt!

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, Halk TV'de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Halk TV'de Seçim Özel programında Şaban Sevinç ve Rahmi Aygün'ün sorularını yanıtladı.

Yavaş, Şaban Sevinç'in "Sizin rakibiniz Erdoğan mı yoksa Özhaseki mi?" sorusuna "Hukuken rakibim Erdoğan değil ama baktığınız zaman sadece Erdoğan değil tüm hükümet bir şekilde söze karışıyor. Bugün mesela Adalet Bakanı 'Mansur Yavaş kazanırsa seçimi, HDP yönetecek belediyeyi' demiş. Nereden çıkarttı bilmiyorum. Ondan önce Ömer Çelik aynı şekilde devreye girdi. Aynı şekilde Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı hiç kendisine yakıştıramadığım şekilde sözler etti. Tabii ki yargıda onlarla buluşacağız. Kalkıp da hayatı boyunca en ufak bir suça bulaşmamış birisini akıl almaz sözlerle itham etmek bir İçişleri Bakanına yakışmıyor. Kendisinin bana bu iftiraları atanlar hakkında işlem başlatması gerekiyor. Kaldı ki bugün bütün dünyada en hassas şekilde takip edilen suç tipine sahip o şahıs. Denetimli serbestlikle geziyor."

İlgili Haberler
Etiketler :