Yaşamına son veren üniversite öğrencisi Sibel Ünli'nin arkadaşları açıklama yaptı

Yaşamına son veren üniversite öğrencisi Sibel Ünli'nin arkadaşları açıklama yaptı

Ailesinin 3 gün önce kayıp ilanı verdiği İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli'nin yaşamına son verdiği anlaşıldı. Hem çalışıp hem okuyan Ünli, bir süredir işsizdi ve iş arıyordu.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli yaşamına son verdi.  Ailesinin Ünli için 3 gün önce kayıp ilanında bulunduğu ortaya çıktı.

İstanbul Üniversitesi öğrencileri, yine sosyal medya kanallarından Ünli'nin yazdıklarını paylaşarak, "Hakkımızı, haklarımızı alacağız. Aynı sıralarda oturduğumuz bir arkadaşımızın daha kirli düzeninize kurban edilmesine izin vermeyeceğiz!" diye yazdı.

Ünli'nin hem çalışıp hem okuduğu ve bir süredir iş aradığı da öğrenildi. Sosyal medyada Ünli'nin okurken iş araması da tepki çekti.

Sınıf arkadaşları: Seçeneksiz değilsiniz, gelin umudu birlikte örelim

İstanbul Üniversitesi Edebiyat ve Ülke Atölyesi de, kaybettikleri sınıf arkadaşları için açıklama yayımladı. Açıklamada, Ünli'nin kaybıyla sarsıldıklarını söyleyen arkadaşları, ümitsizliğin pençesine düşmüş tüm sıra arkadaşlarına böyle seslendi: "Seçeneksiz değilsiniz, gelin umudu birlikte örelim."

 

İlgili Haberler