Yarın oto yıkamacılar bayramı: Çamur yağdı

Yarın oto yıkamacılar bayramı: Çamur yağdı

İstanbul’da gece etkili olan çamur yağışının etkisi gün aydınlanınca ortaya çıktı. İl genelindeki birçok noktada hissedilen yağışın otomobiller üzerinde etkili olduğu görüldü. Arabalarını yıkatmak isteyen sürücüler ise oto yıkamacılara akın etti.

İstanbul'da gece saatlerinde etkili olan çamur yağışının izleri sabah saatlerinde kendisini gösterdi. İstanbul’un faklı noktalarında etkili olan çamur yağışının otomobiller üzerinde etkisini gösterdiği görüldü. Çamur yağışı nedeniyle gece saatlerinde gökyüzünde turuncumsu bir renk oluştu.

Aracı çamur olan Serhat Kılıç ise uyandıktan sonra benzin istasyonunda bulunan oto yıkamacıya geldiğini belirtirken “Vallahi çok çamur vardı sabah uyandığımda. Havalimanına gideceğim müşterilerimi almak için mecburen getirdim yıkatmak için erkenden. Çünkü acayip bir çamur vardı. O yüzden getirdik yıkattık. Şimdide işimize geri döneceğiz. Evim burada yakında. Aslında ben gece getirdim, kapalıydı. Yapmadılar, yıkamadılar. Sabah geldim, baktım açıklar bende yıkattım” şeklinde ifade etti.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle kapalı olan oto yıkamacılar ise yarın içim yoğun müşteri hazırlığında.