'WhatsApp gruplarındaki yazışmalar takip edilecek' iddiasına yalanlama

'WhatsApp gruplarındaki yazışmalar takip edilecek' iddiasına yalanlama
AKP Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) WhatsApp gruplarındaki yazışmaların takip edilmesi ve suç unsurlarının belirlenmesine ilişkin yasal düzenleme yapılacağı iddiasını yalanladı.

Son günlerde sosyal medyada, WhatsApp gruplarındaki yazışmaların takip edilerek suç unsurlarının tespitine, yazışmalardaki suç niteliği taşıyan ifadeler nedeniyle işlem yapılmasına olanak sağlayan düzenleme üzerinde çalışıldığı ileri sürüldü. Bu iddiaları içeren bazı ses kayıtlarında ise WhatsApp gruplarından çıkış yapılması ve grupların yeniden oluşturulması önerildi.

Düzenlemenin, Meclis'te görüşmeleri süren infaz paketine ekleneceği de iddialar arasında yer aldı.

Anadolu Ajansı'nın (AA) haberine göre iddialar, ilgili kurumların yetkililerince yalanlandı. Böyle bir düzenlemenin söz konusu olmadığı, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) de bu yönde bir hazırlığın söz konusu olmadığı vurgulandı.

AKP Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, kişisel Twitter hesabında şunları kaydetti:

"WhatsApp grupları ile ilgili TBMM'de kanuni düzenleme gibi dolaşan asılsız bir haber ve ses kaydı var. TBMM'de Pazartesi gününe kadar görüşeceğimiz yasa teklifi içinde böyle bir kanun maddesi olmadığı gibi, görüşülen yasa İnfaz Yasası'dır, itibar edilmemeli."

Etiketler :