Van'da AKP milletvekili adaylarının esnaf ziyareti sırasında gerginlik çıktı.

Van'da AKP milletvekili adaylarının esnaf ziyareti sırasında gerginlik çıktı.
Karanfil dağıtarak dolaşan AKP’lileri bir grup yuhalayınca, polis müdahale etti. Kısa süreli gerginlik sonrası AKP’liler geniş güvenlik önlemleri altında ziyaretlerini sürdürerek HDP seçim bürosuna girdi. AKP milletvekili...

Karanfil dağıtarak dolaşan AKP’lileri bir grup yuhalayınca, polis müdahale etti. Kısa süreli gerginlik sonrası AKP’liler geniş güvenlik önlemleri altında ziyaretlerini sürdürerek HDP seçim bürosuna girdi. AKP milletvekili tanıtım araçlarının camları da çelik tellerle korumaya alındı.

AKP seçim bürosunda bir araya gelen aralarında AKP Van Milletvekili Burhan Kayatürk, AKP milletvekili adayları, gençlik kolları ve kadın kolları üyesi yaklaşık 30 kişi ellerinde karanfillerle Hastane Kavşağı’ndan itibaren esnafı ziyaret etmeye başladı. Geniş güvenlik önlemleri altında karanfil dağıtarak ziyaretlerini sürdüren AKP’liler, Rus Pazarı civarında bir grup esnafın tepkisiyle karşılaştı.

 KARANFİLLERİNİ ALIP YERE ATTILAR

Karanfilleri alıp yere atan ve yuhalayan yaklaşık 20 kişilik esnaf grubuyla AKPliler arasında tartışma başladı. Bunu üzerine polis olay yerine gelerek araya girince, gerginlik daha da arttı. Gerginlik üzerine AKPliler olay yerinden ayrılarak HDP seçim bürosuna girdi. HDP’liler tarafından ayakta karşılanan ve alkışlanan AKP’liler burada bir süre oturdu. Masalara karanfil bırakan AKP’liler, oradan da ayrılarak ziyareti sürdürdü. Gerginlik üzerine güvenlik önlemleri arttırıldı. AKP’liler çevik kuvvet nezaretinde esnaf ziyaretini sürdürdü.

 SEÇİM ARAÇLARINA ÇELİK TELDEN KORUMA

Bu arada, sürekli saldırıya uğrayan AKP milletvekili adaylarının tanıtımı yapılan seçim araçlarının camlarına çelik teller çekildi, araçların bir çoğunun da plakası çıkarıldı.