Vaka sayıları artan 2 ilde yeniden karantina kararları

Ordu ve Adıyaman'da bazı yerleşim yerlerinde koronavirüs (Covid-19) vakalarının artması nedeniyle, İl hıfzıssıhha kurulları karantina kararları aldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Temmuz 2021 18:12
Vaka sayıları artan 2 ilde yeniden karantina kararları

Uzmanlar, 1 Temmuz itibariyle kısıtlamaların kaldırılmasınının erken olduğunu ve özellikle yaz aylarında Delta varyantı tehlikesinin salgının seyrini olumsuz yönde değiştireceği yönünde uyarılarda bulunmuştu.

Ordu ve Adıyaman'da korkulan oldu. Vaka sayılarının artması nedeniyle İl hıfzıssıhha kurulları karantina kararları aldı. 

Ordu'da 2 mahalle karantinada 

Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı İnkur Mahallesi Armutlu Küme Evleri mevkisi, koronavirüs önlemleri kapsamında karantinaya alındı. Öte yandan 3 gün önce de Akkuş ilçesine bağlı Damyeri Mahallesi, koronavirüs önlemleri kapsamında karantinaya alınmıştı.

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Ünye'ye bağlı İnkur Mahallesi Armutlu Küme Evleri mevkisinde koronavirüs vakaları ile olası vaka ve temaslıları sonucu ev karantinasında bulunanlar olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Yaşanan salgının bir an önce engellenmesi, vatandaşların sağlık güvenliğinin korunması amacıyla mahallede karantina kararının alınmasının gerekli oldu. Ordu Ünye ilçesi İnkur Mahallesi Armutlu Küme Evleri mevkisinde 08.07.2021 tarihi saat 15.00'ten itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu mevkisi ile olan giriş çıkışların kapatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

9 ev izolasyonda

Adıyaman'da ise kent merkezinde bazı kişilerin Covid-19 test sonuçları pozitif çıktı. İl Hıfzıssıhha Kurulu farklı mahallelerdeki 9 evin izolasyona alınmasına karar verdi.

 

KAYNAK: DHA