Uzungöl'de Faciadan Dönüldü

Trabzon'un ünlü turizm merkezi Uzungöl'de 'insan sapanı' diye adlandırılan 'bungy catapult' halatlarından biri koptu. Semanur Şahin, halatın kopması sonucu ayağından hafif yaralandı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Semanur Şahin isimli bir kadın arkadaşlarıyla adrenalin yaşamak için Uzungöl'de meşhur 'insan sapanı'nı deneyimlemek istedi.

1.png

Esneyebilen halatlı mekanizmaya bağlanan Şahin, yerden metrelerce havaya fırlatıldı. Bu sırada halatlardan birinin kopması sonucu ayağından hafif yaralanan Semanur Şahin, havada asılı kalırken, görevlilerin müdahalesiyle bulunduğu halattan kurtarıldı. Halatın kopma anı ve sonrasında yaşananlar da cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

2-001.png​​​​​​​

Semanur Şahin korku dolu anlar yaşadığı görüntüyü sosyal medya hesabından “Mesela ben, ihmaller sonucu ölüme bu kadar yaklaşacağımı bilmiyordum. Bu videoyu izlemek en zor bana geliyor ama insanların benim yaşadığım o korkuyu yaşamasını istemiyorum. Bilmeden tam anlamıyla güven vermeyen bir yerde denemelerini istemiyorum. Çünkü bu korku yaşanılacak bir korku değil” notuyla paylaştı.

3-001.png

Kaynak:DHA