Usta gazeteci Ertuğrul Akbay son yolculuğuna uğurlandı

Usta gazeteci Ertuğrul Akbay son yolculuğuna uğurlandı
Usta gazeteci Ertuğrul Akbay, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Ertuğrul Akbay'ın cenazesine kumpas davası yüzünden katılamayan oğlu Burak Akbay'dan babasına mektup yazarak veda etti.

Tedavi gördüğü hastanede dün 80 yaşında hayatını kaybeden araştırmacı gazeteci-yazar Ertuğrul Akbay için bugün ilk tören saat 10.30'da Halkalı'daki Sözcü Gazetesi binasında düzenlendi. Törene, Sözcü çalışanları, Akbay’ın ailesi, TSK temsilcileri ve çok sayıda siyasetçi katıldı.

ZİNCİRLİKUYU MEZARLIĞI’NDA TOPRAĞA VERİLDİ

Ertuğrul Akbay’ın naaşı, Sözcü Gazetesi’nde düzenlenen törenin ardından Zincirlikuyu Camii'ne getirildi. Ertuğrul Akbay’ın naaşı cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra aile kabristanlığında toprağa verildi.

İŞ VE SİYASET DÜNYASINDAN BÜYÜK KATILIM

Cenaze törenine siyaset ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu, Cumhuriyet Halk Partili Muharrem ince, CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP’li Gürsel Tekin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, TBMM Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Kulübü eski başkanı ve iş adamı Faruk Süren, Galatasaray Kulübü eski başkanı Ünal Aysal, iş adamı Erdoğan Toprak, Korkusuz yazarı Can Ataklı, gazeteci yazar Ertuğrul Özkök, gazeteci yazar Fatih Altaylı, Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı ve iş adamı Ali Şen, Avukat Celal Ülgen, sanatçı Müjdat Gezen, sanatçı Bedri Baykam, sanatçı Berham Şimşek de törene katılanlar arasındaydı.

Burak Akbay'ın 8 Mart Kadınlar Günü için kadınlara gönderdiği kırmızı karanfiller babası Ertuğrul Akbay'ın tabutunun üzerine bırakıldı.

BURAK AKBAY'DAN BABASINA VEDA MEKTUBU

“Sevgili çalışma arkadaşlarım,

Öncelikle bugün ağabeyinizi , babacığımı ve beni burada yalnız bırakmadığınız için hepinize çok çok teşekkür ederim.

Bugün ben bir babayı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim, sizde bir gazeteci ağabeyinizi kaybetmenin.

Ne büyük acıdır ki bu satırları yurtdışından yazmak zorunda kalıp bugün babamı son yolculuğuna uğurlamak için aranızda sizlerle olamıyorum.

Bugün gazetemizi elime aldığımda babamla bir kez daha gurur duydum. Tüm Sözcü ailesine ve yazarlarımıza içtenlikle teşekkür ederim.

Türkiye de maalesef adalet diye bir şey kalmadı.

İftiralarla yalanlarla dolanlarla bize kurdukları bu kumpas masum bir insanın canını aldı ve ailemize büyük bir acı yaşattı. Delil yok, tanık yok, suç yok ama dava devam ediyor. Niye? Çünkü Sözcü başarılı , Sözcü güçlü ve dimdik ayakta.

Bugün Türkiye'nin en iyi gazetecileri Sözcü de çalışıyorlarsa ben bunu Babama borçluyum. Babamın 54 yıllık gazetecilik hayatı, tecrübesi ve gazeteci arkadaşları sayesinde biz bu gazeteyi kurup başarılarıyla bu günlere getirdik.

Ve Allahın izniyle yıkılmadan yolumuza devam edeceğiz.

Onu bir daha göremeyeceğiz, Sesini duyamayacağız ama onun bitmek tükenmek bilmeyen gazetecilik aşkı bize ışık tutacak ve O nu her zaman içimizde hissedeceğiz. Ondan aldığımız güçle haksızlıklarla mücadele etmeye devam edeceğiz.

O maalesef dayanamadı …

Biz dayanacağız…

Babacığım beni bugünlere getirdiğin için sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

Ne mutlu bana ki senin gibi bir babam oldu.

Sana doyamadım . seni çok özleyeceğim.

Mekanın cennet olsun.

Tüm hakkım sana helal olsun, helal olsun, helal olsun.”

CUMA NAMAZININ ARDINDAN ZİNCİRLİKUYU'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Ertuğrul Akbay için Sözcü Gazetesi’nde düzenlenen törenin ardından, Akbay'ın naaşı Zincirlikuyu Mezarlığındaki Zincirlikuyu Camii'nde Cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası aile kabristanlığında toprağa verilecek.

Etiketler :