Ülkü Ocakları’nda Ozan Arif istifası!

Samsun'un Çarşamba İlçesi Ülkü Ocakları Başkanı İlhan Arıcı görevinden istifa etti. Arıcı buna gerekçe olarak ise "Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nden gönderilen 'Ozan Arif'in cenazesine katılım olmayacak' talimatını gösterdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Ülkü Ocakları’nda Ozan Arif istifası!

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, Çarşamba Ülkü Ocakları Başkanı İlhan Arıcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin Ozan Arif’in cenazesine katılmayacağı yönünde talimat verdiğini ileri sürdü.

Talimatın ardından Arıcı, görevinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

İlhan Arıcı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Ülkü Ocakları Genel Merkezi Ozan Arif’in cenazesine katılmama emri verilmiştir. Bu emre uymam şahsım adına ve ahde vefa adına mümkün değildir. Bu nedenle üç yıla yakındır yürütmekte olduğum Ülkü Ocakları Çarşamba İlçe Başkanlığı görevime bugün itibariyle son vermiş bulunmaktayım. Bu süreçte yanımızda olan olamayan herkezeden Allah razı olsun. Teşkilatıma zarar verecek her türlü yorumdan uzak durunuz.”

Bahçeli ile davalık olmuşlardı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ozan Arif olarak bilinen sanatçı Arif Şirin ile ilgili geçtiğimiz yıllarda davalık olmuştu. Devlet Bahçeli'nin avukatı Yücel Bulut dava sürecine ilişkin yaptığı bir açıklamada, “27.06.2017 tarihinde Arif Şirin (Ozan Arif) isimli şahsın kamuoyuna yansıyan hakaret dolu beyan ve ifadeleri nedeniyle gerekli hukuki süreç başlatılmış olup; adı geçen hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Şüpheli hakkındaki hukuki süreç titizlikle takip edilecektir” demişti.

Bahçeli ile davalık olmasının ardından Ozan Arif ile MHP’lilerin arası açılmıştı.

60 Saniyede Gün Özeti