Ülker Şikayet Etti, 'Gıda Dedektifi' Hesabının Sahibi Gözaltına Alındı

Ülker Şikayet Etti, 'Gıda Dedektifi' Hesabının Sahibi Gözaltına Alındı
Sosyal medyada gıda ürünlerinin içeriğini inceleyen Gıda Dedektifi hesabının yöneticisi Musa Özsoy, Ülker'in şikayeti nedeniyle gözaltına alındığını duyurdu. Özsoy, serbest bırakıldı.

Sosyal medyada gıda ürünlerinde yapılan usulsüzlük, tağşiş ve aldatmaya yönelik beyanlara ilişkin yaptığı paylaşımlarla tanınan ‘Gıda Dedektifi’ hesabının sahibi Musa Özsoy, gözaltına alındığını duyurdu.

MURAT ÜLKER ŞİKAYET ETTİ

Musa Özsoy, gözaltı gerekçesinin “Murat Ülker’in şikayeti” olduğunu ifade etti. Gıda Dedektifi hesabından yapılan paylaşımında “Murat Ülker tarafından yapılan yeni bir suç duyurusu kapsamında hesap yöneticimiz Musa Özsoy bir kez daha bu akşam itibariyle gözaltına alınmıştır. Şu bilinmelidir ki, iftira ve ithamlara dayalı bu ve benzeri suç duyurularına asıl cevap elbette toplum tarafından verilecektir" denildi.

SERBEST BIRAKILDI

Akşam saatlerinde ‘Gıda Dedektifi’ hesabından Özsoy’un serbest bırakıldığı duyuruldu. Yapılan açıklamada “Musa Özsoy serbest bırakıldı. Bizi hassasiyetle misafir eden polislerimize ve nöbetçi savcımıza teşekkür ederiz. Herkes bilsin ki; Türkiye’nin en zengin ‘adamının’ bizi susturmaya, korkutmaya, tek kelimemizi bile satın almaya asla ama asla gücü yetmeyecek.”