Uğur Mumcu’nun kızı isyan etti

Uğur Mumcu’nun kızı isyan etti
Özge Mumcu Aybars, babası Uğur Mumcu’nun mezarının bakımsız olduğuna yönelik yapılan paylaşımlara tepki gösterdi.

Ankara'da evinin önünde suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu'nun kızı Özge Mumcu Aybars, babasının bakımsız olduğu iddia edilen mezarına yönelik paylaşımlara instagram hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Babasının mezarına düzenli aralıklarla bakım yapıldığını söyleyen Özge Mumcu, “Mezarlık bakımlı değil diye yazıyorlar arkasında da bizi suçluyorlar. Bunun adı en basit tanımıyla tacizdir” ifadesini kullandı.

Özge Mumcu’nun açıklaması şöyle:

Düzenli aralıklarla artık adına taciz diyeceğim bir metod var. Mezarlık bakımlı değil diye yazıyorlar arkasında da bizi suçluyorlar. Bunun adı en basit tanımıyla tacizdir. Ayrıca sürekli böyle suçlamalarda bulunup ailemizi suçlayanlara not:

Babamın mezarlığının düzenli bakımı yapılmaktadır. Bu bizim talimatımızla vakıf personeli tarafından düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Bugünlerde mevsimsel temizlik yapılıyor, ağustos ayı için - 22 Ağustos’a kadar doğumgünü - yine taze çiçekler dikilecek. Ve bu yapılan artık tam bir ahlaksızlık. Neyimizi istiyorsunuz? Bizim de ölmemizi mi? Derdiniz ne? Ailemize mezarlık üzerinden düzenli bir şekilde sosyal medya üzerinden saldıranlara artık yasal işlem uygulayacağımı belirtirim. Artık yettiniz”

1111-003.jpg

Etiketler :