Halk TV Canlı Yayın
Türkiye’yi 17 yıldır yöneten AKP’nin adayı: Yeşil alanımız, depremde toplanma alanlarımız bile yetersiz
AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Allah korusun bir deprem olacak, bunu hepimiz biliyoruz. Ama o depreme hazır olmamız lazım. Yeşil alanımız, depremde toplanma alanlarımız bile yetersiz

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Allah korusun bir deprem olacak, bunu hepimiz biliyoruz. Ama o depreme hazır olmamız lazım. Yeşil alanımız, depremde toplanma alanlarımız bile yetersiz. Depreme, deprem riskine karşı behemehâl yenilenmesi gereken binalarımız var. İnsan hayatından daha önemli bir şey var mı?" dedi.

Binali Yıldırım, seçim çalışmalarını bugün Maltepe'de sürdürdü. Yıldırım ilk olarak Maltepe Zümrütevler'de bulunan bir taksi durağını ziyaret etti. Yıldırım daha sonra Bitlisliler Derneği'ni ve Maltepe Medine Cami'ni ziyaret etti. Yıldırım öğle namazında sonra Maltepe Merkez Cami'nde partisinin kadın kolları kurucu mensuplarından Fatma Yılmaz'ın cenaze namazına katıldıktan sonra, cami önünde bulunan MHP seçim çadırını ziyaret etti.

'Yeşil alanımız, depremde toplanma alanlarımız bile yetersiz'

Binali Yıldırım, Maltepe'ye eli boş gelmediklerini, Maltepe'nin kayıp yıllarını telafi etmeleri gerektiğini belirterek, "Uzun zamandır, burada neler yapılabilir, ne ihtiyaçlar arkadaşlarımızla çalıştık. Maltepe'nin imarla ilgili sorunları devam ediyor mu? Deprem dönüşümü ile ilgili sorunları devam ediyor mu? Allah korusun bir deprem olacak, bunu hepimiz biliyoruz. Ama o depreme hazır olmamız lazım. Yeşil alanımız, depremde toplanma alanlarımız bile yetersiz. Depreme, deprem riskine karşı behemehâl yenilenmesi gereken binalarımız var. İnsan hayatından daha önemli bir şey var mı? Sevgili Maltepeliler o halde ne yapacağız? Deprem dönüşümünü hiç geciktirmeden tamamlayacağız" şeklinde konuştu.

DHA

60 Saniyede Gün Özeti