"Türkiyeliyim" diyen Oktay Kaynarca'ya Süleyman Çakır Tepkisi

Oktay Kaynarca’nın bir programda söylediği “Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim” sözlerine sosyal medyada milliyetçilerden tepki geldi. Kaynarca’nın Kurtlar Vadisi’nde canlandırdığı Süleyman Çakır karakteri de tepkilerden nasibini aldı.

Oyuncu Oktay Kaynarca’nın geçmişteki bir programda söylediği “Ben Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim” sözleri sosyal medyada gündeme geldi.

Kaynarca’nın kendisini Türkiyeli olarak tanımlamasına milliyetçilerden tepki geldi.

“Türkçüler Günü” olarak kutlanan 3 Mayıs’ta Kaynarca’ya “Altın Bozkurt Ödülü” verdiğini açıklayan milliyetçi bir grup da Kaynarca’yı ödülü iade etmeye çağırdı.

SÜLEYMAN ÇAKIR’I ÖLDÜREN CERRAHPAŞALI HALİT’İ ANDILAR

Türkiyeliyim açıklamasının ardından tepkilerin odağına yerleşen Oktay Kaynarca'ya verilen tepkilerden Süleyman Çakır'da nasibini aldı. Bazı X kullanıcıları da Kaynarca’nın canlandırdığı en ünlü karakter olan Kurtlar Vadisi dizisindeki Süleyman Çakır’ın öldürülmesini hatırlattı.

Oktay Kaynarca'nın, Türk televizyon tarihinin en ikonik karakterlerinden biri olan Süleyman Çakır'ı canlandırdığı "Kurtlar Vadisi" dizisindeki unutulmaz sahnesi yeniden gündeme geldi.

Süleyman Çakır karakterinin, 8 Nisan 2004 tarihinde yayımlanan 45. bölümde trajik bir şekilde öldürülmesi, Türkiye genelinde büyük bir yankı uyandırmıştı. Dizideki bu olayın ardından, gıyabi cenaze namazları düzenlenmiş, gazetelerde ölüm ilanları verilmiş ve yas için 40 gün dükkanını kapatan esnaflar olmuştu.

Kaynarca’nın milliyetçilikle ilgili bu sözlerinin ardından ise Çakır sevgisi yerini kızgınlığa bıraktı. Dizide Süleyman Çakır’ı öldüren Cerrahpaşa Halit karakterini anan esprili paylaşımlar da yapıldı. Oktay Kaynarca ile birlikte Cerrahpaşalı Halit de X’te TT oldu.