Türkiye Bu Dolandırıcılığı Konuşuyor! Fatih Terim'in İfadesi İlk Kez Halk TV'de... Kızı Buse Terim'in de ifadesi ortaya çıktı

Türkiye'nin konuştuğu dolandırıcılık davasında Fatih Terim'in ifadesine ilk kez Halk TV ulaştı. Fatih Terim, bu fondan haberi olmadığına dair dikkat çeken açıklamalar yaptı. Fatih Terim'in ardından kızı Buse Terim Bahçekapılı'nın da ifadesi ortaya çıktı. İşte ifadeleri...

Denizbank eski Şube Müdürü Seçil Erzan'ın futbol dünyasının ünlü isimlerini milyonlarca dolar dolandırdığı iddiasıyla başlanan davada, bazı müşteki avukatları Fatih Terim'in de mahkemeye gelip ifade vermesini talep etti. İlk duruşmada mahkeme tarafından davet edilmeyen Fatih Terim ve Seçil Erzan'a 190 bin dolar parasını kaptıran kızı Buse Terim Bahçekapılı'nın da ifadeleri ortaya çıktı.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, Fatih Terim’in kızı Buse Terim Bahçekapılı’nın da Seçil Erzan’a 190 bin dolar para kaptırdığı soruşturmada yer aldı. Buse Terim Bahçekapılı, olayların nasıl başladığını ve parayı nasıl gönderdiğini tüm detaylarıyla şöyle anlattı.

İşte o ifade:
"Seçil Erzan isimli şahısla ilk olarak yüz yüze babaannemin cenazesinde tanıdım. Kendisini Denizbank Şube Müdürü olarak tanıtmıştı. Sonrasında kendisi halamın oğlu olan Terim Arıcan aracılığı ile bana ulaşmıştır. Şöyle ki Terim o gün bana Denizbank'ta 20 civarı güvenilir kişinin de dahil olduğu bir fon bulunduğunu ve yüksek gelir getirisinin olduğunu söyledi. Daha doğrusu Seçil Erzan kendisine Denizbank Şube Müdürü olarak bu fondan detaylı bahsetmiş ve Buse Terim'in de bu fona dahil olup gelir elde edebileceğini dile getirmiş.

Para konularını çok iyi anlamadığım için konuyu kuzenim Terim'e bıraktım. Terim de bana Seçil Erzan'ın Denizbank Şube Müdürü olduğunu ve güvenli bir yatırım yapacağı konusunda ikna ettiğini söyledi. Ben de kişisel paramı iyi bir yatırım yapacağımı düşünerek bu fona aktarmaya karar verdim. Benim Denizbank'ta şahsi bu zamana kadar biriktirmiş olduğum bir mevduat hesabım bulunmaktadır."

“BANKADAN ÇEKİLEN PARA DOLAR OLARAK ALINDI”

Kuzeninin tavsiyesiyle başka bankadaki 3 milyon 600 bin lirasını çekip 190 bin dolara çevirdiğini anlatan Buse Terim, “Terim bana akabinde parayı Seçil Erzan'ın görev yaptığı Levent Denizbank Şubesi'ne giderek bizzat odasında teslim ettiğini söyledi. Hatta Terim bana parayı teslim ettiği sırada Nazlıcan isimli bir kadının odada olduğunu ve bu parayı Seçil'in Nazlıcan ile birlikte hazineye giderek teslim edeceklerini söylemiş. Bu olayda 190 bin dolar param Seçil Erzan tarafından alınarak geri verilmemiştir. Şahsıma ya da kuzenim Terim'e bir belge de verilmemiştir." dedi.

Buse Terim de sorumluluğu olan kişilerden şikayetçi olduğunu söyledi.

ERZAN PARAYI ALDIĞINI KABUL ETTİ

Buse Terim Bahçekapılı’nın bu ifadesinin ardından tutuklanan Seçil Erzan, bu olayla ilgili şu ifadeyi verdi:
“Buse Terim'den de 150-200.00 dolar aldım ancak ondan da aldığım parayı ödeyemedim. Yine Buse Terim'in ofisinin olduğu Levent'ten ofisinden elden teslim aldım ancak onlara herhangi bir belge vermedim."

FATİH TERİM'İN İFADESİ İLK KEZ HALK TV'DE

"Ben uzun yıldır teknik direktörlük yaptım. Son 1 yıldır dinleniyorum. Seçil Erzan ile yaklaşık 5-6 yıldır tanışmaktayım. Hatırladığım kadarıyla 11 yıldır da Denizbank müşterisiyim. Ben yoğunluğumdan dolayı takip edemiyorum bankaya hiç gitmedim. Dosyadaki fon ile uzaktan yakından alakam yok. Bu fon için kimse benden para istemedi. Bu fon için Seçil Erzan'a hiç para vermedim. Erzan olayını duyunca paramı eşimin hesabına aktardım. 6 Nisan'da hesabımda ne olup bittiğini öğrenmek için Denizbank çalışanı Rüya hanımla yazıştım. O da bana bilgileri atacağına ilişkin mesaj gönderdi. Gönderdiği Excel tablosunda 3 kalem gözükmekteydi. Birincisinde 219.300 USD, 47.400 TL (TL Mevduat) ve saklama O/N 3 Milyon USD şeklinde bilgiler yer alıyordu. Bana mesaj yoluyla gönderilen ve yukarıda bahsettiğim kalemlerden 219.300 USD, 47.400 TL (TL Mevduat) paramın eşimin hesabına geldiğini tespit ettim fakat 3 000 000 USD hala gönderilmedi. Öncelikle 3 000 000 USD paramı halen bana vermedikleri için Denizbank'ta çalışan Rüya hanımdan şikayetçiyim. "

Futbolcuların dolandırılma davası... Seçil Erzan olayında kim ne kadar dolandırıldı?

NE OLMUŞTU?

Yüksek kar getirili özel ve güvenilir fon vaadiyle aralarında Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Fatih Terim gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen banka şube müdürü Seçil Erzan ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Erzan’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İddianameyi hazırlayan savcılık ‘nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik’ suçlarından 226 yıl hapis cezası istedi.

TERİM’İN ADINI VERDİ

Mahkemenin sorusu üzerine ise “Bu kişi Fatih Terim’dir. Galatasaray camiasında onun sözüne güveniliyordu” dedi. Seçil Erzan “Sonradan bir fon furyası ortaya çıktı. 2021 Temmuz’a kadar bir sorun olmadı. İsmini şimdi vermek istemediğim 2 kişi benden bir anda 1 verdilerse 200-300 istemeye başladılar. Tehdit ettiler. Evime gelip yağma yaptılar, önüme mermi koydular. Kazandırırken Seçil’dim, kazandıramayınca dolandırıcı oldum” dedi.

ARDA TURAN 33 MİLYON TL KREDİ ÇEKTİ

Arda Turan ve Emre Belözoğlu ise kandırıldıklarını, birikimlerini kaybettiklerini anlattı.

Turan savcılığa verdiği dilekçede, "En son fonda çok sıkışma var diyerek beni o kadar çok sık aradı ki 33 milyon TL Denizbank’tan kredi çektim. Bunu da elden Erzan’a verdim. Toplamda 13 milyon 900 bin dolar nakit elden para verdim. Kendisi de bana 6 milyon 400 bin dolar geri ödedi ancak kalan parayı ödemedi" ifadelerine yer verdi.

Kim ne kadar dolandırıldı?

 • Arda Turan: 7 milyon 500 bin dolar

 • Emre Belözoğlu: 4 milyon 292 bin dolar

 • Selçuk İnan: 1 milyon 535 bin dolar

 • Nestor Fernando Muslera: 500 bin dolar

 • Emrah -Emre Çolak: 3 milyon 212 bin dolar

 • Buse Terim Bahçekapılı: 240 bin dolar

 • Bülent -İnci Çeviker: 2 milyon 198 bin dolar

 • Burhan Taşpolat-Evrim Pınar Güzel: 1 milyon 416 bin dolar ve 1 milyon 500 bin TL

 • İsmail İbrahim Çağlar: 2 milyon 910 bin dolar

 • Musa Mert Çetin: 75 bin dolar

 • Ömer Kahraman: 940 bin dolar ve 5 milyon 884 bin TL

 • İbrahim Kocabaldır: 140 bin dolar

 • Uğur-Nurettin Gözaçan: 500 bin dolar

 • Nuray Şengüller: 312 bin dolar

Kaynak:halktv.com.tr