TÜGVA binası yanında patlama

Gaziosmanpaşa'da Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) da bulunduğu binanın yanında patlama meydana geldi. Valilik, açıklamasında zaman ayarlı EYP parçalarının bulunduğu belirtti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Nisan 2022 11:44

Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi'nde ilk iki katında TÜGVA bulunan 5 katlı bir binanın yanında saat 06.30 sıralarında patlama meydana geldi.

Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken binanın camları kırıldı. Patlama güvenlik kamerasına yansıdı. Polisin olay yerindeki incelemesi sürerken patlamanın el yapımı bomba sebebiyle gerçekleştiği ihtimali üzerinde duruluyor.

Valilikten açıklama

İstanbul Valiliği, Gaziosmanpaşa Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)'nın da bulduğu binanın yanındaki patlama ilişkin açıklama yaptı. Zaman ayarlı EYP parçalarının bulunduğu belirtilen açıklamada, "Bugün saat 06.00 sıralarında Gaziosmanpaşa İlçemiz Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesinde bulunan Türkiye Gençlik Vakfı Şubesi önünde bir patlama ihbarı alınmıştır. Sevk edilen güvenlik görevlilerimizce yapılan ilk tespitlerde; binada cam kırılması ve dış cephede hasar meydana geldiği, herhangi bir yaralı ve can kaybı bulunmadığı anlaşılmıştır. Olay yerinde yapılan incelemelerde, zaman ayarlı EYP parçaları elde edilmiştir. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri yer aldı.

KAYNAK: DHA