TRT 'Thodex operasyonunda sona gelindi' haberini kaldırdı
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 16.05.2021 08:39

TRT 'Thodex operasyonunda sona gelindi' haberini kaldırdı

TRT Haber, Arnavutluk'a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin operasyonda sona gelindiğini duyurdu. Thodex hakkındaki operasyonun detaylarına yer veren TRT Haber, daha sonra haberi siteden kaldırdı.

TRT Haber, bugün üst düzey emniyet kaynaklarına dayandırarak 'Thodex operasyonunda sona gelindi' başlığıyla bir haber yayınladı. Operasyonun ayrıntılarına yer veren TRT Haber 'Operasyonun birkaç gün içerisinde tamamlanması planlanıyor' dedi. 

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in yakalandıktan sonra işleyecek süreci de detaylarıyla anlatan TRT haberde şu bilgileri verdi: 

'Operasyonun birkaç gün içinde tamamlanması planlanıyor'

Faruk Fatih Özer'i yakalamak için başlatılan operasyon Başkent Tiran merkezli 4 ülkede devam ediyor.

İadesi 48 saat içinde yapılacak

Faruk Fatih Özer yakalandığında ilk olarak Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Ancak Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak.

Kırmızı bültenle aranan Özer’in pasaportu tahditli olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Ardından da İnterpol'e teslim edilecek. 48 saat içinde Türkiye'ye iadesi gerçekleşecek.

Faruk Fatih Özer'e Arnavutluk'ta yardım edenlerin adli işlemleri ise bu ülkede gerçekleşecek. Önce ifadeleri alınacak şüpheliler, daha sonra bu ülkenin mahkemelerine çıkarılacak. 

Haberi kaldırdılar

TRT Haber sabah saatlerinde siteye koyduğu haberi öğlen saatlerinde kaldırdı. İlgili haber linkine sitede ulaşılamıyor. Site içinde arama yapıldığında da haber başlığı çıkıyor, ancak tıklandığında '404' hata kodu veriyor. 

ekran-resmi-2021-05-15-15-04-21.png

whatsapp-image-2021-05-15-at-15-09-55.jpeg

 

 

 

Gündem