Torpil kokan iş ilanından AKP üyesi çıktı

Torpil kokan iş ilanından AKP üyesi çıktı
Amasya'da torpil kokusu gelen ve tartışma yaratan iş ilanının sonuçları açıklandı. İşe alınanlar arasında AKP'li bir ismin de yer alması tartışmaları artırdı.

Amasya’da ilginç bir ilan verildi. İl Özel İdaresine bağlı bir şirkete 3’ü temizlik işçisi, 2’si çağrı merkezi çalışanı olmak üzere 5 işçi alınacağı ilanı verildi. İlanın verilme tarihi ise tartışma yarattı.

12 Haziran Cuma günü verilen ilanın son başvuru tarihi ise 15 Haziran Pazartesi olarak belirlendi. Cumartesi ve pazar günleri mesai olmaması nedeniyle söz konusu kadrolar için ‘belirlenen’ kişilerin işe alınacağı iddiaları gündeme gelmişti.

AKP üyesi çıktı

Odatv’den Hakan Erol’un haberine göre; iddiaların tartışmalarının dumanı tüterken 18 Haziran’da mülakat sonuçları açıklandı. İşe alınan isimler arasında Nurten Karalı adlı bir kadının bulunması dikkat çekti. Karalı’nın aynı zamanda AKP Amasya İl Yönetim Kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı.

Karalı’nın 2010 yılında AKP’ye üye olduğu belirlendi. Karalı için AKP’nin sitesinde “Kadın kollarında Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı mahalle ve ilçe koordinatörlüğü olmak üzere AK Parti’de aktif olarak görev yapmakta” ifadeleri yer alıyor.

Etiketler :