Halk TV Canlı Yayın
TGC'den gazeteci Yavuz Selim Demirağ'a yönelik saldırıya tepki
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), dün gece gazeteci Yavuz Selim Demirağ'a yönelik evinin önünde gerçekleştirilen saldırıya tepki gösterdi. TGC, açıklamada "Gazetecilerin sürekli hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış da sağlanamaz" dedi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ'a yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Kuruldan yapılan açıklamada, Yavuz Selim Demirağ'a Ankara'da kimliği belirsiz bir grubun beyzbol sopalarıyla saldırdığı, Demirağ'ın tedavisinin GATA'da yoğun bakım servisinde sürdüğü belirtildi.

Saldırıyı azmettirenler ve yapanlara tepki gösterilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Gazetelere ve gazetecilere yapılan tüm saldırılarda uygulanan cezasızlık tavrının bu olayda da uygulanmamasını bekliyoruz. Basın özgürlüğünün olmadığı bir toplumda demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Gazetelerin ve gazetecilerin sürekli hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış da sağlanamaz. Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır. Demokrasi farklı görüşlere tahammül etme rejimidir. Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünü benimsemekte zorlanan siyasilerin gazeteleri ve gazetecileri sürekli hedef göstermeleri bu tip saldırılarda önemli rol oynamaktadır. Yeniçağ yazarına yapılan saldırı basın özgürlüğü konusundaki endişeleri giderek büyütmektedir. TGC Yönetim Kurulu olarak meslektaşımız Yavuz Selim Demirağ'ın en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyor, ailesine ve Yeniçağ gazetesi çalışanlarına 'geçmiş olsun' diyoruz. Sorumluların en kısa sürede bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz."

AA

İlgili Haberler