TCDD gar şefi sürgün yolunda hayatını kaybetti

TCDD gar şefi sürgün yolunda hayatını kaybetti
TCDD’de gar şefi olan Serdar Güney, Amasya’ya atanma talebinde bulundu, ancak reddedildi. Konuyu yargıya taşıyan Güney, geçici görevlendirme için gittiği Sivas-Divriği yolunda trafik kazasında hayatını kaybetti.

TCDD’de son yıllarda devam eden sürgünler sebebiyle bir kişi hayatını kaybetti. TCDD 4. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kars Gar Müdürlüğü’nde gar şefi olarak görev yapan Serdar Güney’in, Amasya’nın Suluova’da bulunan Hacıbayram gar şefliğine eş mazereti ile atanma talebi kabul edilmedi. Konuyu yargıya taşıyan Güney, 1996’da Amasya'da evlendiği, iş yerinin Kars’ta herhangi bir şubesi bulunmadığı için Kars iline naklinin fiilen ve hukuken mümkün olmadığı belirterek, ret kararının iptali ile yürütmenin durdurulmasına karar verilmesini talep etti.

Birgün'den Berkay Sağol'un haberine göre, Erzurum 3. İdare Mahkemesi’nde görülen davada, mahkeme geçen haziran ayında atanmanın reddedilmesi kararıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi sonra bu kararı iptal etti. Kararın ardından Amasya'daki Hacıbayram gar şefliğine atanan Güney, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen 1 Eylül’de Sivas’ın Divriği ilçesinde bulunan Demirdağ gar şefliğine geçici olarak görevlendirildi. Güney, Divriği’ne giderken geçirdiği trafik kazasında öldü.