Tarikatçı dernekten depremzedelere: Ölmeden önce tövbe edin!

Tarikatçı dernekten depremzedelere: Ölmeden önce tövbe edin!
Kızılay'la işbirliği içerisinde olan Menzil Cemaatinin Beşir Derneği, deprem bölgesinde yaptığı faaliyetleriyle dikkat çekti. Dernek başkanı ve kurucu Fatih Sarıyar'ın paylaştığı videoda yurttaşların "Her an ölebilecekleri ve tövbe etmeleri gerektiği" çağrısında bulunulduğu görüldü.

Cumhuriyet'ten Rıfat Kırcı'nın haberine göre; Deprem bölgesinde binlerce yurttaşın barınma ve hijyen ihtiyaçlarına yönelik sorunlar hâlâ çözülememişken Kızılay'la da işbirliği içerisinde olan Beşir Derneği'nin faaliyetleri dikkat çekiyor.

Menzil Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen Beşir Derneği'nin başkanı ve kurucusu Fatih Sarıyar, sosyal medya hesabından dernek faaliyetine ait paylaşımlar yaptı.

Sarıyar'ın paylaştığı videolarda yurttaşların "Son nefesini vermeden önce tövbeye çağrıldığı" görüldü. Depremin en yıkıcı olduğu illerden Kahramanmaraş'ta yapılan etkinlikte "ölümün her an gelebileceği" de vurgulandı. Sarıyar ise videoyu Sarıyar "25 bin hatmin duası yapılarak depremde vefat eden vatandaşlarımızın ruhlarına bağışlandı" ifadeleriyle paylaştı.

Çocuklara verilen eğitim

Öte yandan Sarıyar'ın paylaştığı bir başka videoda ise küçük çocuklara verilen eğitim dikkat çekti. Sırayla konuşan çocuklardan birisine "Ölmeden önce ölünür" dedirtilmesi dikkat çekti.

Etiketler :