Taciz Ettiği Yolcusunu Taksiden Yolun Ortasına Attı!

İstanbul Mecidiyeköy mevkiinde korsan taksiye binen kadın önce taciz edildi sonra da araçtan yolun ortasına atıldı. Yaralanan kadın tedavi altına alınırken gözaltındaki taksi sürücüsü ise para cezasıyla serbest bırakıldı.

Arnavutköy Boğazköy’de akşam saatlerinde uygulamadan korsan taksi çağıran Aslıhan A. (35), bir süre sonra kendisini arayan korsan taksicinin aracına bindi. Yolculuğa başlayan sürücü, kadınla sohbet etmek istedi. Ancak kadın kendisini dinlemeyerek yolculuğa devam etti. Bir süre sonra Mecidiyeköy mevkisine geldikleri esnada sürücü, kadından peçete istedi.

KADINI TAKSİDEN DIŞARI ATTI

O esnada yanına bakan kadın, iddiaya göre sürücünün teşhircilik yaptığını gördü. Bunun üzerine kadın cep telefonuyla kayıt almak istedi ancak sürücü ona müdahale edince aralarında arbede çıktı. Daha sonra sinirlenen sürücü, kadına ağır küfürler ederek hakaret etti. Araç yavaşladığı esnada ise inmek isteyen kadın sürücü tarafından kapısı aşılarak dışarıya atıldı. Olayın ardından yola düşmesi sonucu yaralanan kadın, yardım etmesi için aradığı arkadaşıyla birlikte tedavi olmak için hastaneye gitti.

3-31.webp

SERBEST BIRAKILDI

Şahıs ardından polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette ifadesi alınan Ersin A., hakkında “cinsel taciz”, “kasten yaralama” ve “tehdit-hakaret” suçundan adli işlem yapılması sonrasında adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan şahsı adli makamlarca adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

KADINA DA CEZA KESİLDİ

Ayrıca “Korsan Taksicilik” yaptığı tespit edilen sürücü Ersin A.’ya 32 bin 233 lira, yolcu Aslıhan A.’ya ise korsan taksi kullanmaktan 2 bin 143 lira idari para cezası uygulandı. Ersin A.‘nın aracı ise trafikten men edilerek emniyet otoparkına çekildi.