Cadde Yerine Kaldırımdan Giden Sürücü, Yayalardan Yol İstedi!

İstanbul'da trafikten kaçmak isteyen sürücüler ve bir motosikletli, trafik kurallarını hiçe sayarak kaldırıma çıktı. Sancaktepe'de bir sürücü kaldırımdaki yayalardan korna çalarak yol istedi, Hadımköy'de ise otomobil sürücüsü sinyal vererek yayaları geçip kaldırımda ilerledi. Bu ilginç anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

İstanbul’da trafikten kaçmak isteyen sürücüler ve bir motosikletli, çözümü trafik kurallarını hiçe sayarak kaldırıma çıkmakta buldu. Sancaktepe’de bir sürücü kaldırımdaki yayalardan korna çalarak yol isterken, Hadımköy’ de ise otomobil sürücüsü sinyal vererek yayaları geçti; kaldırımda ilerlemeye devam etti. Yaşanan ilginç anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

1-002.png

Olay, dün Sancaktepe Eyüp Sultan Mahallesi’nde yaşandı. Sabah saatlerinde trafik yoğunluğunun fazla olduğu yolda trafikten kaçmak isteyen otomobil sürücüsü ve bir motosikletli daha hızlı ilerlemek için kaldırıma çıktı.

2-001.png

Sürücü kaldırımda yürüyen öğrencilerden korna çalarak yol istedi. Otomobil sürücüsü ve bir motosikletli, yayaların şaşkın bakışları arasında kaldırımda ilerleyerek gözden kayboldu.

3-001.png

Benzer bir olay Hadımköy’de de yaşandı. Caddede ilerlemek yerine kaldırıma çıkan otomobil sürücüsü sinyal vererek yayalardan yol istedi.

4-001.png

Yayaların yaşadığı şaşkınlık ve otomobillerle motosiklet sürücüsünün kaldırımda ilerlediği anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Kaynak:DHA