Soylu'dan hem hakaret yedi hem de gözaltına alındı

Soylu'dan hem hakaret yedi hem de gözaltına alındı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşması sırasında Saadet Partisi'yle ilgili sözlerini eleştiren bir kişiye tepki gösterdi. Soylu'nun hakaret ettiği vatandaş gözaltına alındı.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP’nin seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde konuştu.

Soylu, “Seçimlerden hemen sonra eğer hükümetimiz zafiyete uğrarsa Doğu ve Güneydoğu’da valileri, kaymakamları sokağa çıkarmazlar. Bu sözleşmeyi yapan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dur, İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’dir, FETÖ’dür, PKK’dır, HDP’nin sözde vekilleridir” dedi.

Bir kişinin Saadet Partisi’yle ilgili sözlerine tepki göstermesi üzerine Soylu, şunları söyledi:

“24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz. PKK’yı Meclis’e siz taşıdınız. Madem katlanamayacaksınız neden PKK’yla ortaklık yapıyorsunuz? Bugün Adıyaman’da belediye başkan adayı bir yanda PKK işareti yapmaktadır, bir taraftan da Saadet Partisi işareti yapmaktadır. Çok net ve açık. Erbakan Hoca niye Milli Görüş’ten başka bir şey söylemedi. Milli dedi, milli. Millilikten ayrıldınız ve bu ülkeyi sattınız, hala satmaya devam ediyorsunuz. Bir milletvekilliğine sattınız.” 

GÖZALTINA ALINDI

Süleyman Soylu’nun ifadelerine itiraz eden Saadet Partilinin gözaltına alındığı ifade edildi.

İlgili Haberler