6 gün önce selde kaybolmuştu! Acı haber geldi

6 gün önce selde kaybolmuştu! Acı haber geldi
Adıyaman'ın Tut ilçesinde 6 gün önce kızıyla sele kapılan hamile Fatma Tekdal'ın cansız bedenine ulaşıldı.

Adıyaman'ın Tut ilçesinde 2 kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketinde 2 aylık hamile hemşire Fatma Tekdal ile 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra Tekdal suya kapılıp kaybolmuştu. Arama çalışmalarının 6. gününde Fatma Tekdal'dan acı haber geldi.

25 kilometrelik alanda çalışmalarını sürdüren ekipler, bu sabah kaybolduğu yerden 8 kilometre uzaklıktaki Boyundere köyü yakınlarında Fatma Tekdal'ın cesedini buldu. 2 aylık hamile olan Fatma Tekdal'ın cenazesi, otopsi için morga kaldırıldı.

adiyamanda-sele-kapilan-fatma-hemsirenin-cansiz-bedeni-bulundu-bebegi-araniyor-2-8931-dhaphoto1.jpg

Ekipler, Fatma Tekdal'ın kayıp kızı 1,5 yaşındaki Zeynep Zümra Tekdal'ı arama çalışmalarını sürdürüyor.

adiyamanda-sele-kapilan-anne-ve-bebegi-6-gundur-araniyor-1245-dhaphoto1.jpg

Bölgede koordinatör olarak görev yapan Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Boyundere köyü yakınlarında bir kadın cesedi bulunduğunu belirterek, "Ailenin teşhisinden sonra kimlik bilgileri belirlenecektir. Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor ve aralıksız devam edecek." dedi.

adiyamanda-sele-kapilan-anne-ve-bebegi-6-gundur-araniyor-8117-dhaphoto3-1.jpgAdıyaman'ın Tut ilçesinde 15 Mart'ta şiddetli sağanak sonrası yaşanan selde konteynerin sürüklenmesi sonucu Selma Sarıkaya ve kızı Emine Sarıkaya'nın cansız bedenine ulaşılmış, kaybolan Fatma Tekdal ve 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra'nın bulunması için çalışma başlatılmıştı.

adiyamanda-sele-kapilan-anne-ve-bebegi-6-gundur-araniyor-8117-dhaphoto6.jpg