Sizin de Trafik Cezanızda Bu İfade Varsa Sakın Ödemeyin! O Cezaların Hepsi İptal Edilecek

Sizin de Trafik Cezanızda Bu İfade Varsa Sakın Ödemeyin! O Cezaların Hepsi İptal Edilecek
Son günlerde fahri trafik müfettişleri tarafından kesilen trafik cezalarının sayısında yaşanan artış, vatandaşları isyan ettirmiş durumda. Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Başkanı Avukat Sami Güleçyüz konuya ilişkin dikkat çeken bir açıklamada bulunarak "Bu cezaları ödemeyin" dedi.

Son yıllarda hız sınırı ihlalleri nedeniyle kesilen radar cezaları artış gösterirken, geçtiğimiz aylarda fahri trafik müfettişleri tarafından yazılan trafik cezalarının sayısında da adeta bir patlama yaşandı.

Hiçbir ihlal yapmadığını belirtmesine rağmen, yüz binlerce sürücüye kesilen cezalar vatandaşları isyan ettirmiş durumda. Show Tv'de yer alan habere göre, İstanbul Esenler'de yaşanan fahri trafik müfettişi krizi, Türkiye'nin gündemine oturdu.

TRAFİK CEZALARI VATANDAŞLARI AYAĞA KALDIRDI

Yürürlükte olan sistem, milyonlarca sürücünün her gün yeni bir ceza ile uyanmasına neden oluyor. Bu durum karşısında isyan eden araç sahipleri, otomobillerini Esenler Meydanı'na çekerek tepkilerini dile getirmeye çalıştı.

trafikcezasi1.jpg"BU TÜR TRAFİK CEZALARINI ÖDEMEYİN"

Kendisine aynı anda 6 trafik cezası kesildiğini belirten bir sürücü, yaşadığı şaşkınlık karşısında ne yapacağını şaşırdığını anlatırken, konuya ilişkin açıklamada bulunan Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Başkanı Avukat Sami Güleçyüz, "Bu tür cezalara itiraz edin, ödemeyin." şeklinde konuştu.

Park halinde bıraktığı otomobil nedeniyle peş peşe cezalar kesildiğini belirten bir vatandaş, "Hem drift yapmışım, hem de hatalı park etmişim" diyerek fahri müfettişlere tepki gösterdi.

trafikcezasi2.jpg"BU CEZALARIN KABUL EDİLEMEZ OLDUĞU ORTADA! BU CEZALAR İPTAL EDİLECEKTİR"

Kesilen trafik cezalarında özellikle fahri trafik müfettişleri tarafından yapılan uygulamalar için yüz binlerce itiraz başvurusu hazırlanırken, ceza alan vatandaşlar, kesilen cezaların iptal edilmesini ve yeni cezaların gelmemesini talep etti.

Güleçyüz, durum hakkında şunları söyledi,

"Bu kadar çok ceza alan birinin ödemesini tavsiye etmem. Bu durumda mağdurların haklı olduğunu düşünüyorum. Bu tür cezaların kabul edilemez olduğu açıkça ortada. Bu cezalar iptal edilecektir."