Şırnak'ta 'Bozdoğan-44' Operasyonu!

Şırnak'ta 'Bozdoğan-44' Operasyonu!
Tüm yurtta terör örgütlerine yönelik operasyonlar devam ediyor. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında gerçekleştirilen 'Bozdoğan-44' operasyonunda, 1'i turuncu kategoride, 2'si gri kategoride olmak üzere toplam 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Operasyonu İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından duyurdu.

Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ile TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı tarafından Beytüşşebap kırsalında gerçekleştirilen istihbari çalışmalar sonucunda 'Bozdoğan-44' operasyonunun düzenlendiği belirtildi.

70661-2.jpg

Operasyonda Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları, Atak taarruz helikopterleri ve J-SİHA desteğiyle teröristlerle çatışma sağlandı ve silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

70661-4.jpg

TERÖRİSTLER 6 EYLEME KATILMIŞ

Operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin, İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinde yer alan 'Brüsk' kod adlı Basri Cin (turuncu kategori), 'Rüstem' kod adlı Sefer Temel (gri kategori), 'Kamuran Gever' kod adlı Yılmaz Sala ve 'Dilsöz Rojhilat' kod adlı kişi oldukları belirlendi.

Operasyonda 1 güvenlik görevlisi ile 2 sivil vatandaşın şehit edildiği, 3 güvenlik görevlisi ve 4 sivil vatandaşın yaralandığı toplam 6 eyleme katıldıkları tespit edildi.

70661-1.jpg

Bakan Yerlikaya, "Operasyonu gerçekleştiren Hava Kuvvetleri Komutanlığımızı, Kahraman Jandarmamızı ve Güvenlik Korucularımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin, Milletimizin duası sizinle. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız, duraksamayacağız" açıklamasında bulundu.70661-3.jpg

Kaynak:DHA