Sigara İçenlere Soğuk Duş! Satışı Durduruldu

Sigara İçenlere Soğuk Duş! Satışı Durduruldu
3 Temmuz'da yapılacak ÖTV zammı öncesi sigara firmaları, karton sigara alarak stoklamak isteyen tüketici ve işletmelerin önüne geçebilmek amacıyla sigara satışına kısıtlama getirdi.

Nisan ve mayıs aylarında zamlanan sigara fiyatları, Temmuz ayında yeniden artış yaşayacak. 3 Temmuz'da açıklanacak enflasyon rakamıyla birlikte ÖTV'deki artış oranı da kesinlik kazanacak.

cigarette2.webpSigara markalarının ÖTV zammını kullanıcıya yansıtacağı düşünüldüğünde, Temmuz ayı itibarıyla en düşük sigara fiyatının 66 liraya yükselmesi bekleniyor. Sigara fiyatlarının ise markadan markaya değişmek üzere 10 ile 15 lira artış yaşayacağı öğrenildi.

SİGARA ŞİRKETLERİ SATIŞLARA KISITLAMA GETİRDİ

Bu haberlerin sosyal medyada yayılması üzerine birçok sigara tüketicisi, ÖTV zammı gelmeden önce harekete geçti ve sigara stoklamaya başladı. Bu durum, sigara satılan tekel ve market türü yerlerde yoğunluk yaşanmasına neden olurken, özellikle karton sigara satışına olan talep nedeniyle sigara firmaları kısıtlamaya gitti.

sigaraaa1.jpgTürkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Firmalar sigara satışını kısıtladı karton alma şansınız biraz düşük iyi zam geliyor sigaraya" ifadelerini kullandı.