Sedat Peker FETÖ Borsası'na dikkat çekti, 'Konuşacağım' dedi

Suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Barış Pehlivan'ın bugün yazısında dikkat çektiği İzmir'de öldürülen AKP yöneticisi Ahmet Kurtuluş'un FETÖ borsası kapsamında siyasiler tarafından kullanıldığını belirtirken, bu konuya dair açıklama yapacağını söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Temmuz 2021 15:50
Sedat Peker FETÖ Borsası'na dikkat çekti, 'Konuşacağım' dedi

Sedat Peker, paylaşımlarında Barış Pehlivan'a seslenerek, ''Sayın Barış Pehlivan, eski İzmir Ak Parti İl İkinci Başkanı rahmetli kardeşim Ahmet Kurtuluş ile ilgili yazınızı okudum. Bu konuyla ilgili özel bir video yapmayı düşünüyordum, ancak siz gündeme getirince önümüzdeki günlerde seri tweetler halinde bu olaya mutlaka değineceğim. Rahmetli Ahmet Kurtuluş iyi bir insandı. FETÖ borsası işinde bürokratlar, siyasiler ve istihbaratçılar tarafından kullanıldı ve alınan paralardan ona hiç pay verilmedi. Bu olayı tüm detaylarıyla anlattığımda zannederim ki gündem çok karışacak'' dedi. 

Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılması için Ahmet Kurtuluş'un öldürüldüğünü söyleyen Peker, ''Barış bey en çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Türkiye’nin belki de en büyük ifşaatlarını yapan bir kişiyi, mahkeme itirafçı olarak serbest bıraktığı halde Ahmet kardeşime hiç bir polis koruması verilmedi. Ayrıca da resmi polis kıyafeti giyen, ordudan ayrılma bir kişi tarafından çocuğunun yanında öldürüldü ve tüm bunlar 'süslü sülünün' içişleri bakanlığı döneminde oldu'' diye konuştu. 

Önümüzdeki günlerde açıklama yapacağını söyleyen Peker, ''Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yapacağım açıklamalar toplumun psikolojisini çok bozacak. Artık hiçbir vatandaşımız kendini güvende hissetmeyecek. Sizin bu haberiniz yapacağım açıklamayı erkene aldı. Önümüzdeki günlerde mutlaka yapacağım bu konu son yılların en büyük skandalıyken, siyasilerin ve bürokratların el birliğiyle ülke gündeminden kaçırılıp adeta unutturuldu. Ancak söz namus, tüm detayları ile anlatacağım. süslü sülü unutma, bu konudan da yargılanıp ceza alacaksın'' dedi.