Seçil Erzan'a 500 Bin Dolar Kaptıran Zabıta Memuru Bu Parayı Nasıl Buldu?

Bankacı Seçil Erzan'ın Fatih Terim Fonu vurgununda şoke eden gelişmeler artarda yaşanıyor. Çorlu'da zabıta memuru Hüseyin Eligül'ün memur maaşıyla Seçil Erzan'a 500.000 dolar kaptırması şaşırttı.

Türkiye'nin konuştuğu Fatih Terim Fonu vurgununda her gün şoke eden bir gelişme yaşanıyor.
Fernando Muslera, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Selçuk İnan, Emre Çolak ve birçok iş insanının yer aldığı 29 kişilik listede Çorlu Belediyesi'nde çalışan bir zabıta memuru yer alıyor.

Halktv.com.tr Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dinçer Gökçe Seçil Erzan'ın, milyon dolarlık vurgunuyla ilgili ortaya çıkan 29 kişilik ünlü isimlerin arasında bir zabıta memurunun olduğunu belirtti.

Çorlu'da zabıta memuru olan Hüseyin Eligül, Seçil Erzan'a, 500 bin dolar para kaptırdığını iddia etti.

zabita.jpg

Aynı zamanda soruşturmada şüpheli olarak yer alan zabıta memurunun, bu kadar yüklü miktarda bir parayı nasıl bulduğu merak edildi.

Zabıta amiri bankaya gönderdiği ihbarnamede 500 bin dolarını geri istiyor.

secil-erzan1.jpg

Zabıta amirinin memur maaşıyla 500.000 doları nasıl edindiği merak konusu oldu. 500 bin dolar bugünkü kurla 14 milyon küsur TL ediyor.

Hüseyin Eligül Seçil Erzan'a para vermeye 2015'lerde küçük küçük başlamış. Hüseyin Eligül Seçil Erzan'a para da taşımış. Eligül, bu dosyada şikayetçi olan mimar İbrahim Kocabaldır'ın 140.000 dolarını alarak Seçil Erzan'a getiriyor.

Zabıta amirinin pasif göreve alındığı öğrenildi.