Timur Cihantimur Cezaevinde İntihara Mı Kalkıştı? Savcı: Babası Çok Güçlü, Kaçacaklardır'

Timur Cihantimur Cezaevinde İntihara Mı Kalkıştı? Savcı: Babası Çok Güçlü, Kaçacaklardır'
İstanbul'da ehliyetsiz kullandığı araçla, evli ve bir çocuk babası Oğuz Murat Aci'nin ölümüne sebep olan Timur Cihantimur'un ABD'deki yargı sürecinde şaşırtıcı bir iddia gündeme geldi. Cihantimur'un cezaevinde intihara teşebbüs ettiği iddia edildi.

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde 1 Mart'ta meydana gelen kazada Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 16 yaşındaki Timur Cihantimur ve onu yurt dışına kaçıran annesi Eylem Tok, kazadan 106 gün sonra ABD'de tutuklandı.

667492be2361d3e28f8e9c35.webp

Timur Cihantimur'un yargı süreci Boston'da devam ediyor. Mahkeme, Cihantimur'un tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Duruşmada, Cihantimur'un cezaevinde intihara teşebbüs ettiği ve güvenlik gerekçesiyle çırılçıplak soyulduğu belirtildi.

g7ovjdfiyegcnzj2vixd7q.webp

Gazeteci Emrullah Erdinç, sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında duruşmada yaşananları detaylı bir şekilde izleyicilere aktardı.

Cihantimur'un avukatının, "Yalvarıyorum size bu genç adamı kefaletle serbest bırakın, biz kaçmayacağının garantisini veriyoruz" şeklindeki talebi dikkat çekti.

SAVCI CİHANTİMUR'UN KAÇMA EĞİLİMİNDE OLDUĞUNU BELİRTTİ

ABD Adalet Bakanlığı tarafından atanan savcı, Cihantimur'un kaçma eğiliminde olduğunu belirterek, "Babası çok güçlü ve çok parası var, bu para ile rahatça kaçabilirler" dedi. Savcı, Cihantimur'un serbest bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

tuvalet-temizleyip-ot-yoluyor-timur-cihantimurun-cezaevindeki-ilk-goruntusu-ortaya-cikti-tist.webp

“İNTİHARA TEŞEBBÜS”

Cihantimur'un avukatı, sanığın cezaevi koşullarının kötü olduğunu, üç gündür tecritte tutulduğunu ve intihara teşebbüs ettiğini belirtti. Mahkeme, bu iddialar üzerine cezaevi hakkında soruşturma başlatılmasına karar verdi.

“CAN GÜVENLİĞİ TEHLİKEDE OLACAK”

Sanığın bir diğer avukatı, Cihantimur'un Türkiye'ye iade edilmesi durumunda can güvenliğinin tehlikede olacağını savundu. Ayrıca, sanığın ABD vatandaşı olduğunu ve burada kalmasının güvenliği açısından gerekli olduğunu belirtti.