Sauna Odasında Yangın: Ev Kullanılamaz Hale Geldi!

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde bulunan bir tripleks villanın sauna odasında çıkan yangın, villanın bazı bölümlerini kullanılamaz hale getirdi. Ev sahibi yangını söndürmeye çalıştıysa da başarılı olamadı ve durumu 112'ye bildirdi.

Yangın, 25 Haziran Pazartesi günü saat 12:30 sıralarında Boğaçay Villaları'nda bulunan A2 bloktaki bir tripleks villanın sauna odasında başladı. Sauna odasında bulunan elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangını fark eden ev sahibi Peren Keşçi, yangını söndürmeye çalıştı. Fakat Keşçi'nin yangını söndürme çabaları sonuçsuz kaldı ve yangın büyüdü.

72285.jpg

İTFAİYE VE POLİS OLAY YERİNDEYDİ

Keşçi, yangını söndüremedikten sonra durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, yangını söndürmek için çalışmalara başladı. Polis ekipleri ise olay yerinde güvenlik önlemleri alırken, Keşçi'nin yakınları da endişeyle yangının söndürülmesini beklediler.

72285-2.jpg

Yaklaşık 30 dakikalık müdahalenin ardından itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı ve söndürdü. Yangının sauna odasında başlayıp villanın çatı katına kadar sıçradığı öğrenildi. Yangın nedeniyle villanın çatı katında ve sauna odasında kullanılamaz hale gelen bazı bölümler oluştu.

72285-5.jpg

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin edilirken, yangınla ilgili polis ekipleri tarafından inceleme başlatıldı.

Kaynak:DHA