Halk TV Canlı Yayın
Saray personeline 'süresiz silah ruhsatı' hakkı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yönetmelik değişikliğiyle birlikte Cumhurbaşkanı Yardımcıları ve Saray'ın İdari İşler Başkan ve yardımcılarına süresiz silah ruhsatı hakkı verdi.

Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanuna ilişkin Yönetmelik’te yapılan değişiklikle Cumhurbaşkanı Yardımcıları ile Saray’ın İdari İşler Başkanı ve Yardımcıları’na “süresiz silah ruhsatı hakkı” tanındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yönetmelik değişikliği ile yakın çalışma ekibine süresiz silah ruhsatı hakkı verdi.

BirGün gazetesinden Hüseyin Şimşek'in haberine göre Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Yönetmelik’te birbiri ardına değişikliklere imza atan Erdoğan, son değişikliği silah ruhsatına yönelik yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ruhsatlarında süre kaydı aranmayacak kişiler” arasına, Cumhurbaşkanı Yardımcıları, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı ve İdari İşler Başkan Yardımcıları ve Savunma Sanayi Başkanı’nı ekledi.

Ofis Başkanları da listede

Yönetmelikte yer alan, “Görevi gereği silah taşıması gerekenler” listesini de değiştiren Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcılarını, Bakan Yardımcılarını, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanını, İdari İşler Başkan Yardımcılarını, Genel Müdürleri, Daire Başkan Yardımcılarını ve Cumhurbaşkanlığı Ofis Başkanları’nı bu listeye ekledi.

Muhtar ve belediye başkanlarının ruhsat alması kolaylaştırılmıştı

“Bireysel silahlanma”yı teşvik edici düzenlemeler birbiri ardına hayata geçiriliyor. Daha önce mermi fiyatlarında indirime giden Hükümet, geçen yıl yaptığı değişiklikle emekli ve görevi başındaki koruculara bireysel silah taşıma ruhsatı verilmesine karar vermişti.

OHAL kaldırılmadan önce KHK ile de bir düzenleme yapan Erdoğan, bir dönem de olsa muhtarlık veya belediye başkanlığı yapan kişilerin silah taşıma ve bulundurma ruhsatı almasını kolaylaştırdı, bu kişilerden harç alınması zorunluluğunu ise kaldırdı.

İlgili Haberler